Ana Sayfa Kuruluşlar Kış Geldi! Suriye…

Kış Geldi! Suriye…

0
Kış Geldi! Suriye…

Umarım bu tür yararlı etkinlikler, kardeş iki halk arasındaki dostluğu, dayanışmayı daha da arttırır

Osmaniye ve Suriye Halkı Dayanışma Platformu tarafından, “Kış Geldi… Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye” kampanyası kapsamında, Suriye’de yaşanan olayları anlatan fotoğraf sergisi açıldı.

Osmaniye ve Suriye Halkı Dayanışma Platformu Başkanı Süleyman Dağ, Cumhuriyet Meydanı’nda açılan sergiyle ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, 22 sivil toplum kuruluşunun katılımıyla kurulan dayanışma platformu tarafından, Osmaniye’de yaşayan Suriyelilerin sıkıntılarını bir nebze azaltmak için çalışma yaptıklarını söyledi.

Suriye’deki olaylar nedeniyle Osmaniye’ye çok sayıda sığınmacının geldiğini ifade eden Dağ, şunları kaydetti:

“Bu sergiyi açmamızın amacı Osmaniyeli vatandaşlarımızın, ilimize gelerek hem konaklama tesisinde, hem de kiraladıkları evlerde ikamet eden Suriyeli kardeşlerimizin yaşadığı sıkıntılara duyarlılığı arttırmaktır. Vatandaşlarımız da sağ olsunlar sergiye gerekli ilgi ve desteği ilk günden veriyorlar. Umarım bu tür yararlı etkinlikler, kardeş iki halk arasındaki dostluğu, dayanışmayı daha da arttırır.”

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından hazırlanan ve Suriye’de yaşanan olayları anlatan 40 fotoğrafın yer aldığı serginin, hafta sonuna kadar açık olacağını bildiren Dağ, tüm vatandaşları sergiyi gezmeye davet etti.