Kilis Diriliş Derneği Tekbirlerle Açıldı

0
234

Kilis Diriliş Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği, Anadolu Platformu YİK Başkanı Ramazan Kayan ve Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir’in katılımlarıyla açıldı.

4 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirilen açılıştan önce Ramazan Kayan, 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Güvenç’i makamında ziyaret etti.

Ardından Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirilen “Gençlik ve Gelecek” konulu konferansa katıldı. Kayan, konferans sonrasında kitaplarını imzaladı.

Konferansın ardından Diriliş Derneği’nin açılışı için dernek binasına geçildi. Açılışa 7 Aralık Üniversitesi Rektör Yard. Prof. Dr. Osman Türer, öğretim üyeleri ve çok sayıda gönüllü katıldı.

Derdi Olanın Derneği Olur

Açılış dolayısıyla bir konuşma yapan Ramazan Kayan, derdi olanın derneği olur diyerek dernekleşmenin önemine değindi. Kayan sözlerini şöyle sürdürdü;

“Derdi olanın derneği olur. Diriliş, inşallah ümmetin yeniden dirilişine vesile olacaktır. Geçen hafta Bosna’daydım. Aliya İzzetbegoviç’in kabrini ziyaret ettim. Aliya İzzetbegoviç ve arkadaşları Yugoslavya’da Genç Müslümanlar adlı bir dernek kuruyorlar. Aliya cezaevinden çıkınca ilk önce dernek merkezine gidiyor. Evimizden önceki evimiz, adresimizden önceki adresimiz, davamızın şekilleneceği yerlerdir burası. Buranın içini doldurmak için çalışacağız. Rabbim hayırlı mübarek eylesin.”

Konuşmanın ardından Ramazan Kayan, Turgay Aldemir, Doç. Dr. Halil Aldemir tekbirler eşliğinde dernek binasını hizmete açtı. Açılışın ardından bina gezildi.