Ana Sayfa Kuruluşlar Kılıçparlar, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nin Konuğu Oldu

Kılıçparlar, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nin Konuğu Oldu

0
Kılıçparlar, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nin Konuğu Oldu

Anadolu Platformu YK Üyesi ve Ülfet Derneği YK Başkanı Eğitimci Yazar Gazi Kılıçparlar, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nin konuğu oldu.

Anadolu Platformu YK Üyesi ve Ülfet Derneği YK Başkanı Eğitimci Yazar Gazi Kılıçparlar, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde faaliyetlerde bulunan Genç İHH ve Üniak Kulüplerinin konuğu olarak “Önderimiz Peygamberimiz” başlıklı bir konferans verdi.

20 Nisan günü Gaziosmanpaşa Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğretim Görevlileri ile yaklaşık 500 üniversite ve lise öğrencisi katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferans, akabinde meal okunması ve Gazi Kılıçparlar’ın özgeçmişinin okunmasıyla devam etti. Daha sonra kürsüye gelen Gazi Kılıçparlar, Peygamberi anlama çabasının  gerekliliğine değindi. 

Peygamber Efendimiz (sav)’i anmanın ötesinde, anlamanın önemli bir gereklilik olduğuna vurgu yapan Kılıçparlar, “anmak bir tüketim, anlamak ise hayat inşasıdır” dedi. Bugün Rasulullah (sav) Efendimizi, bize getirdiği örneklikten ve yaptığı hayat rehberliğinden ötürü konuşuyoruz diyen Kılıçparlar konuşmasını şu şekilde sürdürdü;

“O’nu anlamak için peygamberlerin gönderiliş hikmetini zihnimizde netleştirmemiz gerekir. İnsanlığın yoldan çıktığı zaman dilimlerinde Allah (cc)’ın yeryüzüne müdahalesi oldu, Peygamberler Allah’ın rahmetinin bir tecellisi ve umut ışığıdır. Yaradılış gayemiz kulluğumuzdur. Karanlığın en yoğun yaşandığı an, aydınlığın en yakın olduğu andır. Yaradılış misyonumuzdan uzaklaşmamalıyız.

Kutlu Doğum, inancımızın ve değerlerimizin yeniden varolabilmesine hizmet ettiği ölçüde önemlidir. Peygamberin gönderilmesi vahyin firesiz iletilmesi içindir. Sorumluluklarımızın küresel boyut kazandığı bir dönemdeyiz. Çok şey bilmek değil, bildiklerimizi birlikte yapabilmemiz önemlidir. Uluslararası arenada Müslümanların geldiği nokta hepimizde rahatsızlık oluşturuyor. Vahiy Hira’da indi, ama Resulullah onu şehrin kalbine götürdü. Aakıp giden hayata sözümüz olmalı.”

Gazi Kılıçparlar’ın konuşmasının ardından Grup Yürüyüş sevilen ezgi ve marşlarıyla sahne aldı. Programdan sonra Tokat’ta bulunan Anadolu Öğrenci Birliği gönüllüleriyle bir araya gelen Kılıçparlar, kendilerine çalışmalarında muvaffakiyetler diledi.

Tokat’tan ayrılan Gazi Kılıçparlar ve beraberindeki heyet Sivas’a geçerek, Anadolu Platformu gönüllüsü olan Kadim Der’i ziyaret etti. Dernek gönüllüleriyle bir araya gelen Kılıçparlar, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yapılan istişareler sonrasında Adana’ya doğru yola çıkıldı. Gazi Kılıçparlar, Kayseri İlim Yayma Cemiyeti Şehit Furkan Doğan Üniversite Öğrenci Yurdu’nu da ziyaret ederek Yurt Müdürü Atabey Çelik ile faaliyetleri ile hakkında görüştü.