Ana Sayfa Kuruluşlar Kılıçparlar: Onurumuzun ve İzzetimizin Nöbetini Tutuyoruz!

Kılıçparlar: Onurumuzun ve İzzetimizin Nöbetini Tutuyoruz!

0
Kılıçparlar: Onurumuzun ve İzzetimizin Nöbetini Tutuyoruz!

Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı ve Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar, Adana Karaisalı’da düzenlenen Milli İrade Nöbeti’nde, 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili bir konuşma gerçekleştirdi.

Adana’nın Karaisalı ilçesinde 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında gerçekleştirilen Milli İrade Nöbeti’nde konuşan Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı ve Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar, yaşanan sürecin Yeni Türkiye’nin inşasına katkı sağladığını vurguladı.

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, Karaisalı Kaymakamı Mehmet Tunç, Siyasi Parti temsilcileri, kurum amirleri ve çok sayıda Karaisalı’nın toplandığı meydanda halkı selamlayarak konuşmasına başlayan Kılıçparlar, “bizler burada onurumuzun ve izzetimizin nöbetini tutuyoruz” dedi.

Geleneğimizde varolan secde mahallerinin şahitliği kavramını referans alarak bizler de direnişimizi başka başka mekânlarda sürdürüyoruz diyen Kılıçparlar, “bir araya gelişlerimiz Yeni Türkiye’nin temellerinin atıldığının işaretleridir” ifadesini kullandı.

15 Temmuz gecesi yürümeseydik; omurgasız, onursuz ve izzetsiz bir toplum haline gelmiş olurduk, 15 Temmuz gecesi yürümeseydik; bugün bağımsız bir milletten ve onurlu bir ülkeden bahsedemezdik, her platformda “dünya beşten büyüktür” diyen Cumhurbaşkanımızı yalnız bırakmış olurduk diyen Kılıçparlar şöyle konuştu:

“Eğer o gece yürümeseydik; alnımıza çalınan kara lekeyle yaşamaya mahkûm olacaktık. Sürecin ilerlemesiyle birlikte fotoğraf yeni yeni netleşmeye başlamışken, bu olayın çözüm noktasında, düşüncede birliği sağlayamazsak 15 Temmuz’u bir daha yaşamak zorunda kalırız. Biz şu an meydanlarda toplanarak Yeni Türkiye’nin inşa sürecine katkı sunuyoruz.”

Meydanları doldurarak, “Çanakkale geçilmez” sözünü tam bir asır sonra bir daha ortaya koymanın haklı duruşunu sergiliyoruz ifadesini kullanan Kılıçparlar, “kurucu aktör olduğumuz müddetçe bu darbeler kaçınılmaz olacaktır. Batı aymazlığı oynuyor ve biz bunun farkındayız. Darbe girişimi gecesi bir karanlık olarak başladı, ama yeni bir şafağa uyandık.

Eğer 15 Temmuz darbesi gerçekleşmiş olsaydı, bazıları tersine hareket edecekti. O halde bunu iyi anlayıp, bu zillete düşmeyelim. Bu hainliği yapanlara karşı tek yürek olmak zorundayız. İşgal güçleri Ankara’yı işgal etseydi, ancak bu yapılanlar olurdu” şeklinde konuştu.

Oynanan oyunu görüp, bu işin içerisinde olanların hak ettiği cezalara çarptırılmalarıyla ilgili kamu desteğini esirgememeliyiz diyen Kılıçparlar, “Direnişimiz, Batı’ya da bir mesaj olacaktır” diyerek BBC muhabirinin canlı yayında yaptığı tezviratı sert bir dille eleştirdi.

Kılıçparlar, “Gün, birlik olma günüdür. Birlikte hareket ederek bu olayın sonuçlanması konusunda siyasilerimizi zorlayacağız. Halkın taleplerini, bizim taleplerimizi dikkate almak zorunda kalacaklar. Bu saatten sonra işin ihanet noktasında olanlara acımamız söz konusu olmamalıdır.

Bu işin ibadet noktasında olanlarının ise tövbe etmeleri gerekir. 17-25 Aralık operasyonu sonrasında hâlâ aynı yolda devam edenler ferasetsizlerdir. Şimdiye dek yaşadığımız birçok sorunla ilgili bu camiadan kimseleri asla yanımızda görmedik” diyerek sözlerini tamamladı.