Kerim Bebek Dayanışmasına Gaziantep’ten Destek

0
125

Doğu Guta’nın simgesi haline gelen Kerim bebeğin hikâyesinin dünyaya duyurulmasıyla başlayan dayanışma kampanyasına Gaziantep de katıldı.

Suriye’nin başkenti Şam’da Beşşar Esed rejiminin saldırısında annesini ve sol gözünü kaybeden ve Doğu Guta’nın simgesi haline gelen Kerim bebeğin hikâyesinin dünyaya duyurulmasının ardından sosyal medya takipçileri, Kerim bebekle dayanışma kampanyasına yoğun destek verdi.

Kerim Bebek dayanışma kampanyasına Bülbülzade Vakfı önünde yapılan basın açıklamayla Gaziantep’deki duyarlı vatandaşlar da katıldı. Bülbülzade Vakfı ve Şafak Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği organizasyonda Bülbülzade Vakfı önünde bir basın açıklaması yapıldı.

Bütün insanlığı sesimize kulak vermeye çağırıyoruz

Grup adına basın açıklaması yapan Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, “yaklaşık 6 yıldır Suriye halkına zulmeden, Kerim bebekleri sakat bırakanları kınadığımız gibi buna sessiz kalanları da kınıyoruz” dedi.

Kaçmazer açıklamasını şöyle sürdürdü; “Kerim bebek haliyle bize diyor ki; nerede insanlığınız, nerede merhametiniz, nerede vicdanınız? Biz de Kerim bebeğin diliyle sesleniyoruz; hani nerede insan hakları evrensel beyannamesi, hani mazlumların hakkı, hani insanlığın hakkı? Bunların hepsinin katledildiği bir dünyada, dünyanın vicdanından ve insanlığından bahsetmek mümkün değildir. Buradan sesleniyoruz; ‘yeter artık bu zulüm’ diyoruz. Bütün insanlığı sesimize kulak vermeye çağırıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz