Kayseri’den İsraile Lanetler Yağdı

0
168

Önceki gün İsrail’in, Hamas’ın askeri kanat lideri Ahmed El-Caberi’yi öldürmesiyle ve ardından Gazze Şeridi’ni bombalamasıyla yeniden tırmanan katliama, tüm dünyadan olduğu gibi Kayseri’den de lanetler yağdı.

Obama ve Netanyahu ‘taşlandı’. Amerika ve İsrail bayrakları yakıldı.

Gönüllü Kültür Kuruluşları’nın organize ettiği mitingde yapılan basın açıklaması öncesinde miting alanına “Kahrolsun İsrail”, “Şehadetin Mübarek Olsun Ahmed El-Caberi”, “Şeytan Obama” yazılı dövizlerle gelen aktivistler, “Filistin halkı! Yalnız değilsin!”, “Hamas’a selam! Direnişe devam!”, şeklinde Filistin’e destek ve “Katil Amerika! Köpeğine sahip çık!”, “Gazze, İsrail’e mezar olacak!”, “Terörist İsrail! Filistin’den defol!”, “Kahrolsun İsrail! Kahrolsun Amerika!” şeklinde de İsrail ile ABD’ye lanet sloganları attı.

Yapılan basın açıklamasının ardından Kur’anı Kerim okundu. Okunan Kur’an-ı Kerim’den sonra dua eden Ramazan Kayan, gıyabi namaz kılmakla sorumlulukların kalkmadığının bilincinde olduklarını ifade ettiği duasında, Gazze’de yaşanan katliamda şehit olan Filistinli Müslümanlara Allah’tan rahmet diledi. ‘Soğuk şubat’lardan geçilip bu günlere gelindiği ve dünyada bir ‘bahar’ olduğuna gönderme yapan Kayan, “Esed çetelerini, emperyalist güçleri def eyle Allah’ım” diye sürdürdüğü duasını “Allah’ım bizlere diriliş ve direniş ver” sözleriyle tamamladı.

Duanın ardından, ABD Başkanı Barack Obama’nın ve İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun fotoğraflarının bulunduğu kartonlara taş atılarak temsili ‘şeytan taşlama’ yapıldı. Temsili ‘şeytan taşlama’nın sonrasında ise ABD ve İsrail bayrakları yakıldı.

Mitinginin sona ermesiyle, aktivistler, alandan olaysız biçimde ayrıldı.

Basın Açıklaması Metni:

KATİL İSRAİL KANA DOYMUYOR

64 yıldan bu yana kutsal Filistin topraklarını işgal ederek on binlerce Müslüman’ın kanını döken yüz binlercesini vatanlarından ayrılmak zorunda bırakan, Müslümanların tarih ve kültür mirasını yok eden, bir türlü devlet olamayan siyonist İsrail , Filistin’de kan dökmeye yeniden başladı.

2008 yılı sonlarında başlayıp 2009 yılı başlarında devam eden DÖKME KURŞUN operasyonunda, GAZZE ye saldırarak Bin beş yüz Müslüman’ı katleden, iki binden fazlasını yaralayan daha sonra işgal altında tuttuğu GAZZE ye insani yardım götüren MAVİ MARMARA yardım gemisine uluslar arası sularda her türlü hukuku hiçe sayarak baskın yapıp 9 Türk vatandaşını şehit edip onlarcasını yaralayan, gemide bulunan 37 ülkeden 490 mazlum dostuna insanlık dışı muameleler yapan Orta Doğunun çıban başı İsrail bir türlü doymadığı kan içmeye yeniden başladı.

Dün öğleden sonra havadan ve denizden masum GAZZE halkına saldırarak 20 ye yakın insanı öldüren, Hamas liderlerinden Ahmed El CABİRİ’yi arabasına füze atarakşehit eden 100’e yakın GAZZELİ’yi yaralayan katliam makinası İsrail yüzlerce insanı da evsiz, barksız ve açıkta bıraktı.

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları olarak katliam makinası İsrail’in bu kanlısaldırısını şiddetle kınıyor, GAZZE’de yaşanan acımasız katliamın derhal sona erdirilmesi için İslam İşbirliği Teşkilatını,Arap Birliği Teşkilatını, Orta Doğu’nun insanlık vicdanını kaybetmemiş devlet yöneticilerini ve halklarını göreve davet ediyor, siyonist katliamında hayatınıkaybeden GAZZE’li kardeşlerimize Allahtan rahmet, yararlılara acil şifalar, GAZZE halkına baş sağlığı diliyoruz.