Kayan: Ümmet, Zillet Gömleğini Yırtmıştır!

0
159

Trabzon’daki “Diriliş Buluşmaları” programında konuşan Ramazan Kayan, “bu ümmet bugün korku tünellerinden çıkmış, zillet gömleğini yırtmıştır” dedi.

Trabzon’da İslami STK’ların katılımıyla “Diriliş Buluşmaları” programı gerçekleşti.

Yoğun katılımın olduğu ve sık sık tekbirlerin getirildiği program Trabzon Hayri Gür Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.

Ümmet bilinci ve Müslümanların sorumlulukları üzerinde durulan programda birçok yazar ve düşünür konuşma yaptı.

“Diriliş Buluşmaları” programında Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan Kayan Hoca da bir konuşma yaptı.

Kayan, evrensel İslam kardeşliğinin yeniden canlanması gerektiğine vurgu yaparak, Müslümanların beraber olduktan sonra hiçbir şekilde yenilmeyeceğini hatırlattı.

Toplum ve ümmetleri yıkan şeyin korkuları olduğunu belirten Kayan; “Ümmetin ve insanlığın kurtuluşu Birleşmiş Milletlerde değil, birleşmiş yüreklerdedir. Evrensel İslam kardeşliğini yeniden ayağa kaldırmak için buradayız. Beraber olduktan sonra tüm zorluklara göğüs gerebilecek bir güce sahibiz, yeter ki birlik olalım.

Bir ümmet savaş ve silahlarla yok olmaz. Toplum ve ümmetleri yok eden korkularıdır. Elhamdülillah bu ümmet bugün korku tünellerinden çıkmış, zillet gömleğini yırtmıştır. Bu ümmet kendi geleceğini inşa etmek için bir aradadır. Bizler geleceğe yürürken diyoruz ki gömleğimiz arkadan yırtık olsun. Allah, Mısır’ın iktidarını gömleği arkadan yırtık olan Yusuf’a verdiği gibi, dünyanın da iktidarını gömleği arkadan yırtık bir şekilde bu ümmete verecektir” dedi.

Ramazan Hoca'nın programda yaptığı coşkulu konuşmanın videosu: