Kayan: İnsanlığın Kurtuluşu Birleşmiş Yüreklerdedir!

0
189

Karadeniz programı çerçevesinde önemli mesajlar veren Ramazan Kayan Hoca, “İnsanlığın kurtuluşu BM’de değil, birleşmiş yüreklerdedir” dedi.

Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan Kayan, Karadeniz programı çerçevesinde birçok etkinliğe katılarak konuşma yaptı.

Kayan, ilk olarak Anadolu Öğrenci Birliği Trabzon Şubesi'nin düzenlendiği “Değişen Zamanda Değişmeyen Sorumluluklarımız” başlıklı konferansa katılarak Müslümanların değişmeyen sorumluluklarını Trabzonlulara hatırlattı.

Ramazan Kayan, daha sonra Trabzon Soğuksu Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gençlerle bir araya gelerek onlara Mavi Marmara şehidi Furkan Doğan’ı anlattı.

Ramazan Kayan’ın Karadeniz programının bir sonraki durağı Trabzon Arsin Yeşilyalı Kevser Kız Kur’an Kursu idi. Kayan burada öğrencilerle bir araya gelerek onlarla hasbihal etti.

Ramazan Hoca, Diriliş Buluşmaları kapsamında Trabzon Hayri Gür Kapalı Spor Salonu’nda da bir konuşma yaptı. Kayan, konuşmasında özetle şunları dile getirdi:

Kurtuluş, Birleşmiş Milletler’de Değildir!

“Tarih olmak için değil, tarih yazmak için buradayız! Bu akşam sadece Karadeniz’in değil; ümmetin yüreği, Kudüs’ün ruhu da burada!

Bu akşam yeryüzüne şunu ilan ediyoruz; insanlığın kurtuluşu Birleşmiş Milletler’de değil, birleşmiş yüreklerdedir!

Bir toplum, bir ümmet savaş ve silahlarla yok olmaz. Ümmetleri ve toplumları yıkan korkularıdır. Bu ümmet artık korkularından kurtuldu. Bu ümmet; İslam’ı, ateşten bir gömlek de olsa giymeye karar verdi.”

Trabzon programlarının ardından Rize’ye geçen Ramazan Kayan, Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde “Hayat, Hareket ve İlahiyat” konulu bir konferansa katılarak gençlerle buluştu. Kayan, katılımın yoğun olduğu programda gençlere önemli mesajlar verdi.

Kayan’ın Rize’deki bir başka durağı ise Gülder’di. Ramazan Hoca, burada dostlarla bir hasbihal programı gerçekleştirdi.

Kayan, Rize etkinlikleri kapsamında son olarak; Şehit İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi öğrencilerine Şehit Furkan Doğan’ı anlattı. Rize Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen programda Furkan Doğan’ın örnek kişiliği gençlerin idraklerine sunuldu.

Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı, Araştırmacı yazar Ramazan Kayan’ın Karadeniz programı bu etkinlikle sona erdi.