Katil Esed Suriye Halkına Hesap Verecek

0
150

Anadolu Öğrenci Birliği İstanbul’da kardeş Suriye halkına destek vermek ve yanında olduklarını göstermek için tüm üniversitelerde 15.000 bildiri dağıtıyor.

Suriye’de yaşanan insanlık kıyımında mazlum Suriye halkının yanında olan Anadolu Öğrenci Birliği bu hafta Pazartesi günü başlanılan bildiri dağıtımını Cuma günü İstanbul’daki tüm üniversitelerde tamamlayacak.

Ayrıca Anadolu Öğrenci Birliği çeşitli zaman aralıklarında üniversitelerde KARDEŞ SURİYEM adında bir haber bülteni de çıkarıp öğrencilere ulaştıracak, Nisan ayı içinde üniversite kampüslerinde Suriye’de yaşanan olayları anlatacak fotoğraf sergileri de açacak.

Bildirinin tam metni:

KATİL ESED SURİYE HALKINA HESAP VERECEK!

Suriye’nin eli kanlı diktatörü Beşşar Esed’e karşı direnen mazlum Suriye halkına selam olsun!

Beşşar Esed, Suriye halkını, babası gibi, demir yumrukla yönetmektedir. Bu kanlı iktidara “Yeter!” diyen sivil halka, babası Hafız Esed’in 1982 yılında 40.000 kişiyi katlettiği Hama’yı  aratmayacak şekilde zulmetmektedir.

Bu zulüm, Suriye intifadasının 1. yılında artık ‘katliam’ boyutuna ulaşmıştır. Gelinen noktada Beşşar Esed ve Baas cuntasının yaptığı katliamda Suriye halkı 1 yılda 10.000 şehid vermiştir. Ayrıca 70.000 Suriyeli tutuklanmış, 110.000 Suriyeli ise iltica etmek zorunda kalmıştır. Ne yazık ki, bazı odaklar hala, bu halk direnişinin arkasında farklı güçler aramakta, zalim Beşşar Esed’i ve zulmünü haklı görmektedir. Halkın özgürlük hareketinin ABD ve İsrail tarafından örgütlendiğini iddia etmektedir.

Bizler biliyoruz ki, mazlum Suriye halkının arkasında yalnızca Allah vardır!

Mazlumların yanında durmamak için komplo teorileriyle mazeret uyduranları elbette tarih not edecektir. Batılı güçler ve etkiledikleri kukla yönetimler ise NATO ordularının Suriye’ye girmesini istemektedir. Bu da elbette kabul edilemez bir durumdur. Zira her iki zulüm odağı da mazlum halkın direnişini boğmak ve saptırmak istemektedir. Olası bir müdahale şüphesiz, Amerika’nın Irak’ı işgalinden farksız olmayacaktır. Afganistan’da ve Irak’ta görüldüğü gibi emperyalistler, Saddam’dan ve Esed’den farklı değildir. 

Kardeş Suriye halkı kendi kaderini kendi tayin edecek, Türkiye halkı da elbette kardeşliğinin gereğini yapacaktır.

Anadolu Öğrenci Birliği olarak, Suriye’de her gün onlarca kişinin katledildiği bu zulme sessiz kalmamız mümkün değildir.

Kadın çocuk demeden halkını katleden Baas diktasına, bu kanlı rejime destek veren bölge güçlerine, Suriye halkının bedel ödeyerek yükselttiği özgürlük talebini kendi emperyal çıkarları için kullanmaya çalışan ABD-NATO gücüne karşı sonuna kadar Suriye halkının yanındayız.

Tüm üniversiteli öğrencileri duyarlı olmaya; bu zulme sessiz kalmamaya çağırıyoruz.

Mazlumların direnişine selam, bütün zalimlere lanet olsun!