Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Kardeşlik Turnuvası Gösteri Maçıyla Sona Erecek

Kardeşlik Turnuvası Gösteri Maçıyla Sona Erecek

0
Kardeşlik Turnuvası Gösteri Maçıyla Sona Erecek

Bülbülzade Vakfı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Şehitkâmil Belediyesi’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen “Yeşil Sahada Barış İçin Kardeşlik Turnuvası”, Şöhretler Karması maçı ile sona erecek.

“Yeşil Sahada Barış İçin Kardeşlik Turnuvası”, 17 Nisan Pazar günü saat 12.00’da düzenlenecek Şöhretler Karması maçı ile sona erecek.

Kapanış töreninde, turnuvada şampiyon olan Kuabid takımı ile Şöhretler Karması arasında maç yapılacak. Gösteri maçında Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da kısa bir süre forma giyecek.

Şöhretler karmasında; Ali Gültiken, Hasan Şaş, Rüştü Reçber, Tuncay Şanlı, Ali Cansun, Feyyaz Uçar, Hasan Özer, Mehmet Yılmaz, Mustafa Özer, Mustafa Özkan, Ömer Çatkıç, Semih Yuvakuran, Tugay Kerimoğlu, Uğur Boral, Veysel Cihan ve Yasin Sülün yer alacak.

Gaziantep’te Suriyeli genç göçmenlerden oluşan 24 amatör futbol takımının katılımıyla gerçekleştirilen “Yeşil Sahada Barış İçin Kardeşlik Turnuvası” 19 Mart’ta Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in katıldığı törenle başlamıştı.

18-25 yaş arasındaki gençlerden oluşan turnuvanın finali 10 Nisan’da Elarabia ile Kuabid takımları arasında oynandı. Finali kazanan Kuabid takımı “Yeşil Sahada Barış İçin Kardeşlik Turnuvası”nın şampiyonu oldu.