“Kardeşlik Sofrası” 10 Ülkedeki Yetim Çocuklar İçin Kuruldu

0
233

Anadolu Öğrenci Birliği, Dünya Yetimler Günü’nde 10 ülkede kurulan kardeşlik sofralarıyla yetim çocukların yüzünü güldürdü.

Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanı Mesut Çaça, AA muhabirine yaptığı açıklamada, birliğin çatısı altındaki Türkiye’deki dernek üyesi üniversite öğrencilerinin katılımıyla Kudüs, Makedonya, Bosna Hersek, Arnavutluk, New York, Kırgızistan, Somali, Bangladeş, Kıbrıs, Suriye’de yetim çocuklar için iftar saatinde “Kardeşlik Sofra’sı” kurduklarını belirtti.

Düzenlenen etkinlikler kapsamında ayrıca yetim çocukları evlerinde de ziyaret ettiklerini ifade eden Çaça, üniversite öğrencilerinin bağışlarıyla temin ettikleri Ramazan kumanyalarını ihtiyaç sahibi yetim çocukların ailelerine teslim ettiklerini kaydetti.

“Amacımız Türkiye’de olduğu gibi dünyada da yetim kardeşlerimizi gündeme getirmek ve bu konuda bir farkındalık oluşturmak.” diyen Çaça, şöyle konuştu:

“Bizler inanıyoruz ki her yetim bizim emanetimizdir. Anadolu Öğrenci Birliği olarak tüm dünyaya sesleniyoruz ki, bizler emanetlerimize sahip çıkıyoruz. Kardeşlik Soframız 2018’de toplamda on ülkede kuruldu. Türkiye’de ki farklı üniversitelerden gönüllü öğrencilerimiz 10 ülkedeki faaliyetlerimiz kapsamında görevlendirildi.
Amacımız aynı zamanda Türkiye’deki üniversite gençliğinin yardım severliğini ve hayırseverliğini ortaya koymak ve onların bu konudaki hassasiyetlerini attırmak oldu.”

Çaça, her yıl Dünya Yetimler Günü’nde kurdukları “Kardeşlik Sofrası’nın” üçüncüsünü gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Bu tür etkinlikleri bundan sonrada sürdürmeye devam edeceklerini aktaran Çaça, “Dünyanın neresine gidersek gidelim herkes bizi Türkiye aşkı ve sevdası ile karşılıyor. Bir kez daha Türkiye’den dünyadaki yetim çocuklara umut verdik ve bu umutla yetim çocuklara yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Haber: Anadolu Ajansı

ARNAVUTLUK

BANGLADEŞ

SURİYE / İDLİB

KUDÜS

MAKEDONYA

BOSNA HERSEK

KIBRIS

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz