Kardeşlik Sınır Tanımıyor…

0
71

Anadolu halkı yıllardır suni sınırlarla ayrıldığı Suriyeli kardeşlerine kardeşliğin sınır tanımadığını gösterircesine bölgeye yardımlarına devam ediyor.

Bölgedeki yardımları organize eden Anadolu Platformu Suriye Yardım Koordinatörü Mahmut KAÇMAZER ve Suriye Gençliği Yardımlaşma Derneği Başkanı Osman SÜLEYMAN’la birlikte kardeşliğimize engel olan suni sınırları geçerek ulaştırdığımız yardımlardan edindiğimiz izlenimlerimizi sizlere sunuyoruz.

Zalim Esat rejimi tarafından elektrik trafoları ve tahıl ambarları savaş uçakları tarafından vurulduğu için Halep ve ilçelerinden oluşan bölgeye 60 gündür elektrik verilemiyor. Bölgede ekmek, un, içme suyu ve akaryakıt sıkıntısı da hat safhada.

Suriyeli kardeşlerimiz Türkiye’deki kardeşlerinden un ve ekmek, mama, süt tozu gibi gıda maddelerinin yanında özellikle soğuk kış aylarında kullanılmak üzere battaniye, yatak, kışlık giyecek, çocuk bezi ve Soba talep ediyorlar.

Son bir haftada koordinatörlüğümüz aracılığı ile bölgeye Kilis Öncüpınar Sınır Kapısından aşağıdaki yardımlar ulaştırıldı.

         Elazığ’da faaliyet gösteren Ab-ı Hayat Vakfı gönüllülerinin Suriyeli kardeşleri için toparladıkları 1 kamyon gıda ve giyecek yardımı bölgedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

         Gaziantep Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı gönüllüleri tarafından sağlanan 3 kamyon un ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

         Mersin’de faaliyet gösteren Akdeniz Derneğinin gönüllüleri tarafından gönderilen 1 kamyon giyim ve gıda maddeleri ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Bölgeden derlediğimiz resimleri sizlere sunuyoruz.