‘Kardeşlik için Ben Varım’ Projesi Sona Erdi

0
‘Kardeşlik için Ben Varım’ Projesi Sona Erdi

Fidan-Der’in, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteği ile Suriyeli gençlere yönelik yürüttüğü “Kardeşlik için Ben Varım” projesi sona erdi.

Fidan Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Fidan-Der)'in Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programı kapsamında Suriyeli gençlere yönelik yürüttüğü "Kardeşlik için Ben Varım" projesi, yapılan bitirme programının ardından sona erdi.

12 ay süren proje ile 100 Suriyeli gence Türkçe dersi verilirken, 25 gence de grafik tasarım kursu verildi.

23 Ocak Cumartesi günü yapılan bitirme programında bir konuşma yapan proje koordinatörü İsmail Akgedik, proje ile Suriyeli gençlerin savaştan kaynaklanan sıkıntılarını bir nebze de olsa hafifletmeye çalıştıklarını belirterek; “Bu projenin temel amacı, Suriyeli gençlerimizin sosyal ve toplumsal entegrasyonunu sağlamaktır. Proje kapsamında 100 Suriyeli gencimize Türkçe kursu verdik. Projemiz 12 ay sürdü ve 16-29 yaş arsındaki gençler katıldı. Bu süreç içerisinde 25 kişilik bir gruba da Grafik Tasarım Kursu verdik. Bu kursu alan gençlerimiz öğrendikleri Türkçe ile firmalarda iş bulup çalışabilecekler” dedi.

Proje ile Türkçe yazı yarışması da yapıldı. Yarışmada dereceye giren üç öğrenci yazılarını okuyarak ödüllerini proje yetkililerinin elinden aldılar. Daha sonra projeye katılan kursiyerlere sertifikaları verildi. Sertifika töreninin ardından toplu fotoğraf çekildi.

Program, yapılan ikramların ardından sona erdi.