Kardeşlerimizi Uğurluyoruz

0
174

Yakın tarihte vuku bulan Van depreminden sonra, Vanlı kardeşlerimize imkanlarımız ölçüsünde, kucak açan vakfımız 7 ay sonra kardeşlerimizi yuvalarına uğurluyor.

23 Ekim 2011 tarihinde gerçekleşen Van depreminden sonra, Vanlı kardeşlerimize imkanlarımız ölçüsünde, kucak açan vakfımız 7 ay sonra kardeşlerimizi yuvalarına uğurluyor.

Depremden sonra çeşitli kanallarla ulaştığımız depremzedeler için dayalı döşeli evler tahsis edildi. 7 ay boyunca her türlü ihtiyaçları karşılandı. Toplamda 24 aile 118 kişiye  yuva olan Kayseri’miz, kardeşlerimizi yuvalarına uğurlamanın haklı gururunu yaşamaktadır. Hali hazırda 7 aileyi uğurladık diğer aileler ise okullar kapandıktan sonra yuvalarına dönecekler. Vakfımız adına gece gündüz demeden her şeyleriyle  ilgilenen  Abdulhamit  hocamıza saygılarımızı ve teşekkürlerimizi  sunarız .

07 Mayıs 20012 tarihinde Vanlı kardeşlerimiz adına Akif Bey,  vakıf yönetimine teşekkürlerini belirten Van’ı temsil eden “23 Ekim 2011 de gerçekleşen Van depreminden sonra 1400 yıl önce Hz. Muhammed’in(S.A.V) başlattığı Ensar ve Muhacir kardeşlik örnekliğini gösteren İlim Hikmet Vakfına teşekkürü bir borç biliriz.” yazılı bir pano takdim ettiler.