“Kardeşim İçin Der’a” Filminin Galası Suriye’de Yapıldı

0
327

Çekimleri Gaziantep ve Suriye’de yapılan, Bülbülzade Vakfı ve Ortadoğu Medya İletişim Merkezi’nin aktif destek verdiği “Kardeşim İçin Der’a” filminin galası Suriye’nin Çobanbey beldesinde yapıldı.

13 Nisan’da gösterime girecek filmin galasına Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, BEKAM Başkanı Mehmet Ali Eminoğlu, Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu ve İşrak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Subhi Dusuki de katıldı.

Suriye’nin Dera kentinde başlayan olayların konu alındığı ve Suriye’de yaşanan gerçek hikayelerin senaryolaştırıldığı filmin ekibi, Kilis’in Elbeyli ilçesi üzerinden Suriye’nin Çobanbey beldesine geçti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravzanur Kavakçı Kan, AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, TRT Kürdi Kanal Koordinatörü Mustafa Ekici ile film ekibinin de aralarında bulunduğu davetliler, AFAD Lojistik Merkezi’nde düzenlenen galaya katıldı.

TRT’nin desteğiyle çekilen filmin yönetmeni Murat Onbul, filmin çok fazla zamanının olmadığı bir dönemde çekildiğini belirterek, “Bu zamanı iyi kullanmak için elimizden geleni yaptık. Ama bölge şartları ve bölge halkı bize çok yardımcı oldu. Gaziantep ve Cerablus da iş yapmak için verimli yerlerdi. Daha pratik olabilmesi için verimli yerleri iyi kullandık. Yoğun bir çalışma oldu” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz