Kardeş Aile Projesi Yayılıyor

0
Kardeş Aile Projesi Yayılıyor

Bülbülzade Vakfı’nın başlattığı “Kardeş Aile Projesi” ile Gaziantep’te yaşayan Suriyeli muhacir ailelerin maddi manevi ihtiyaçları karşılanıyor.

Vakfımızın veritabanında kayıtlı olan 3350 Suriyeli ailenin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başlatılan “Kardeş Aile Projesi” ile gönüllü ailelerimiz kendilerine en yakın Suriyeli aile ile kardeş aile ilan ediliyor.

Süreç şöyle işliyor:

Öncelikle gönüllü ailemiz vakfımıza gelerek Suriyeli muhacir ailenin iletişim bilgilerini alıyor. Daha sonra kardeş ailesini ziyaret ederek ailenin ihtiyaçlarını yerinde tespit ediyor. Tespit işleminden sonra harekete geçen gönüllü ailemiz kardeş ailesinin ihtiyaçlarını karşılamak için önce kendi evindeki eşyaları paylaşarak işe başlıyor. Durumdan yakın akrabalarını ve komşularını da haberdar ediyor. Böylece gönüllü ailemiz elbirliği ile kardeş ailesinin ihtiyaçlarını gidermek için yardım seferberliği başlatmış oluyor. Son olarak toplanan eşyalar topluca Suriyeli ailenin evine götürülüyor ve ailenin temel ihtiyaçları giderilmiş oluyor. Yardımların ardından periyodik ziyaretlerle hem aileler arasında samimiyet ve kardeşlik bağları güçleniyor hem de gönüllü ailemiz zor durumda kalan insanların ihtiyaçlarını ailecek gidermenin hoşnutluğunu yaşıyorlar.

Siz de Bülbülzade Vakfının başlattığı Kardeş Aile Projesi hakkında daha fazla bilgi almak veya kardeş aile edinmek için 0(342) 231 46 94 ve 221 03 92 nolu telefonlarımızı arayabilirsiniz.

Nakdi Yardımlarınız için Vakfımızın Suriye’ye Yardım Hesabı:

Kuveyt Türk Bankası Karagöz Şubesi

IBAN: TR82 0020 5000 0006 4564 4000 06