Kahvaltılı Hasbihal Programı Gerçekleştirildi

0
231

 

Akdeniz Derneği Üye ve Gönüllüleri Kahvaltılı Hasbihal Programında Bir Araya Geldi

Mersin Toroslar Temsilciliğinde  1 Aralık Pazar günü kahvaltı programı gerçekleştirildi. Programa üye ve gönüllülerin yanı sıra birçok davetli katıldı. Kahvaltı ikramı ile başlayan programda Kurân-ı Kerim tilavetinin ardından, Toroslar Temsilciliğinde yapılan faaliyetler ile ilgili Temsilcilik Koordinatörü Murat Utma tarafından bilgilendirme yapıldı.

Akdeniz Derneği Başkanı Yusuf Yalçınkaya yaptığı konuşmada şunlara değindi:“Modern dünyanın yoğun koşuşturma trafiğinde böyle hasbihal edeceğimiz ortamlara ihtiyacımız var. Bu ortamlar bizim için sığınılacak, huzura kavuşulacak adalardır. Hasbihal sohbet veya söyleşi anlamına gelir. Aynı zamanda “hasbi ve hal” kelimelerinde oluşur. Hasbi demek gönülden veya bir sebebe bağlı olmadan yani hesapsız demektir. Bizim ilişkimizde gönülden ve gönüllülük esası üzerine kurulduğundan davetiyemize “Kahvaltılı Hasbihal” dedik. Bu anlamda yaptığımız tüm faaliyetler gönüllü olmalı ve gönüllere dokunmalı. Bizler gönülden çalışan bir iyilik hareketi olmalıyız. Dernek bünyesinde yaptığımız tüm faaliyetlerimizde Salihat niteliğindeki salih ameller ve iyilikler olduğuna inanıyoruz. Bu bağlamda yaptığımız iyilikleri çoğaltabilmek içinde siz kıymetli gönüldaşlarımızın desteğine ve çabasına ihtiyaç duyuyoruz. Kötülüklerle ancak iyiliklerimizi çoğaltarak mücadele edebiliriz. Bu yüzden pasif değil aktif iyiler olmaya ihtiyacımız var. Her birimiz kendi özel hayatlarında iyi insanlar olabiliriz. Ama iyiliğin yaygınlaşması için çabamız yoksa sadece pasif iyiler olarak kalırız.”

Programda ilmihal ve genel kültürden oluşan küçük bir soru yarışması da yapıldı. Kazananlara hediyeler verildi. Son bölümde ise Öğretmen Komisyonu üyesi Tugay Gezgin ile öğrencisi tarafından gerçekleştirilen kanun dinletisi ve çay muhabbetinin ardından program son buldu.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.