Kahramanmaraş'tan Suriye 'ye Yardım

0
152

Merkezi İstanbul olan İyilik-Der Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin Suriye’ye giden yardım konvoyuna Kahramanmaraş’tan katılım sağlandı.

Merkezi İstanbul olan İyilik-Der Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin belirlediği ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere toplanan kuru gıda yüklü araç, Gaziantep’te birleşecek olan ve diğer illerden gelen konvoya katılmak için Kahramanmaraş’tan yola çıktı.

Rıdvan Hoca Vakfı adına basın mensuplarına açıklama yapan vakfın Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Akif TAŞÇI, “Suriye’ye yardım zamanı” sloganıyla bir kampanya başlattıklarını belirterek, Ramazan Ayının da bereketiyle böyle bir çalışmanın ortaya çıktığını” söyledi.

TAŞÇI, Türkiye’nin çeşitli yerlerinden İYİLİK-DER konvoyuna katılan araçlarla toplam 30’a yakın yardım tırının Suriye’ye ulaştırıldığını, tırların 26 Temmuz’da Gaziantep İstasyon Meydanı’nda birleşerek birlikte sınıra gittiğini ifade etti. Bu çalışma doğrultusunda da Kahramanmaraş Rıdvan Hoca Vakfı olarak bir hafta içerisinde yaklaşık 5 bin tl tutarında yardım toplanmış ve ihtiyaca binaen bildirilen kuru gıda temin edilmiştir.