Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Kadınlar Komisyonu “Kardeşlik Çağrısı”nı Tahlil Etti

Kadınlar Komisyonu “Kardeşlik Çağrısı”nı Tahlil Etti

0
Kadınlar Komisyonu “Kardeşlik Çağrısı”nı Tahlil Etti

Bülbülzade Vakfı Kadınlar Komisyonu tarafından aylık düzenlenen kitap tahlili programında bu ay Ramazan Kayan’ın Kardeşlik Çağrısı kitabı tahlil edildi.

2 Ocak Cuma günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda gerçekleşen kitap tahlili programının moderatörlüğünü komisyon üyelerinden Durhanım Armağan, sunumunu ise Emel Kaya yaptı. Kaya, Çıra Yayınlarından çıkan kitabı irdelediği sunumunda; "Kardeşlik bilinci "ben"in, "biz"e dönüşümüdür… Nefsaniyetten kardeşlik hamiyetine evrimdir… Bireyselleşmenin doyumsuzluğundan, kardeşliğin itminanına nailiyettir. Yalnız "kendi için" olmaktan önce "başkaları için de" olabilmektir…

 

Kardeşlik bilinci, kardeşlikte "mahviyet"tir… "Mahviyet" içinde "mazhariyet"tir… Kardeşlikte var olmak… Kimliksizleştirme, kişiliksizleştirme ve ruhsuzlaştırma operasyonlarına karşı kardeşlikte "kendini bulmak"tır… Yatağını arayan ırmak misali, kardeşlik yatağına doğru akmak… Uhuvvet havzasında bütünleşmek… Bu bilinç, kardeşlik ortaklık paydasında hayatı yeniden anlamlandırmaktır." dedi.

 

Sunumun ardından soru cevap kısmına geçildi. Program soru cevap kısmının ardından sona erdi.