Kadınlar Kahvaltıda

0
130

Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı olarak geleneksel hale getirdiğimiz kahvaltı programımız 17 Nisan salı günü Zeytinburnu Cafe Du Parc tesisinde gerçekleştirildi.

Geniş katılımın olduğu kahvaltımıza, vakıf yöneticilerinden Ahmet Çamurluoğlu ve Sıddık Karaduman Beyler katıldı. Programda Kadınlar Komisyonu Zeytinburnu temsilcisi Şule TUNÇ selamlama konuşması yaptı. AKDAV Kadınlar Komisyonu’ndan İlknur VATAN vakıf çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.  VATAN konuşmasında; vakıf faaliyetleri içerisinde ilköğretim düzeyindeki çocuklara yönelik Evde Karakter Eğitimi (EKE) ve ortaöğretim düzeyindeki öğrencilere de İslami eğitimlerine katkının yanısıra okul derslerine yardımcı olunduğunu, sosyal ilişkilerinin ve kişisel becerilerinin gelişmesine katkı amaçlı dil eğitimi, müzik grubu çalışması gibi faaliyetlerin olduğunu söyledi.

Yüksek Öğretim Komisyonu’nun bu süreçten sonra devreye girdiğini, üniversite yıllarında da ortaöğretimden gelen öğrencilere sahip çıkıldığını, bunun için kurucuları arasında bulunduğumuz Anadolu Öğrenci Birliği aktif olarak çalışmaktadır. Böylece ilköğretimden üniversite sonuna kadar öğrencilerimizle ilgilenmekteyiz.

Kadınlar Komisyonu olarak İstanbul’un farklı bölgelerinde kadın arkadaşlarımıza yönelik eğitim ve kültür çalışmaları yapılmaktadır. Aynı zamanda vakıf merkezinde kadınlara yönelik her hafta Salı günü saat 13.30 da Hüseyin ÖZHAZAR’la tarih derlerinin yapıldığını belirten İlknur VATAN her yıl kermes organizasyonunu da kadınlar komisyonunun yaptığını, bu yıl ki kermesinde 27 Nisan-05 Mayıs tarihleri arasında Fatih’te yapılacağını, kermese herkesin ufakta olsa mutlaka katkıda bulunması gerektiğini ve şimdiden kermese davetli olduklarını söyledi.

Vatan ayrıca Vakıf merkezinde her hafta Pazar günü Saa 13.00’de Ramazan KAYAN Hocamızın tefsir derslerinin devam ettiğini, yine Pazar günleri sabah ve akşam saatlerinde olmak üzere Akaid, Fıkıh, Siyer ve Kulluk Bilinci kürsü derslerinin yapıldığını bu derslere katılmak isteyenlerin vakıf merkezine başvurabileceğini belirtti.

Hayatımızın her anının hesabını vereceğimizi belirten VATAN bu kısa ömrümüze güzel ameller bırakmalıyız. Herkesin mutlaka küçükte olsa bazen dua, bazen mali katkı, bazen de bedenen yapabileceği şeyler vardır. Şu söz çok anlamlıdır. “Bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir komutanı, bir komutan bir orduyu ve bir orduda bir ülkeyi kurtarabilir.” Bir çivi deyip geçmemeliyiz. 

Sözlerine katılımcılara davete icabet ettikleri için teşekkür ederek son verdi. Katılımcılar karşılıklı olarak sohbet etme imkânı buldular. Program katılımcıların Hanımlar Komisyonu’na kahvaltı organizasyonu için teşekkürlerini ve memnuniyetlerini bildirerek ayrılmaları ile son buldu.