Kadın Öğretmen Komisyonu İlk Toplantısını Yaptı

0
160

Bülbülzade Vakfı Kadın Öğretmen Komisyonu, kadın öğretmenlere yönelik ikramlı çay saati programı düzenledi.

Bülbülzade Vakfı Kadın Öğretmen Komisyonu, kadın öğretmenlere yönelik 12 Mart Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda ikramlı çay saati programı düzenledi.

Programa; Anadolu Kadın ve Aile Derneği (Akadder) Başkanı Rabia Aldemir, Bülbülzade Vakfı Kadın Öğretmen Komisyonu Başkanı Hanife Demir ve 60 civarında öğretmen katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program daha sonra Anadolu Platformu’nun tanıtım filminin izlemesi ile devam etti. Tanıtım filminin ardından tanışma kısmına geçildi.

Toplantıda Bülbülzade Vakfı Kadın Öğretmen Komisyonu Başkanı Hanife Demir, vakfın çalışmalarını anlattığı bir konuşma yaparken,  Akadder Başkanı Rabia Aldemir ise öğretmenin misyonuyla ilgili bir sunum yaptı.

Programla ilgili ilgi veren Bülbülzade Vakfı Kadın Öğretmen Komisyonu Başkanı Hanife Demir, kadın öğretmenler olarak ilk toplantılarını gerçekleştirdiklerini belirterek; “Toplantımızın amacı Gaziantep’te görev yapan kadın öğretmenlerimize ulaşarak onlara vakfımızın çalışmalarını anlatmak. Buralardan da duyarlılık sahibi olan öğretmenlerimizi çalışmalarımıza davet ederek birlikte yürümeyi planlıyoruz” dedi.