Kadın Komisyonundan Üç Aylar Mesajı

0
165

Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Kadınlar Komisyonu Merkez Camii’ndeydi…

Katılımın yoğun olduğu program, Cuma namazının kılınmasıyla başladı. Oldukça duygusal anların yaşandığı Cuma namazı bazıları için ilkti, bazıları için de senede bir tekrar edilen muhteşem bir ibadet.

Cuma namazı sonrası camii bahçesine geçilerek, sıcak bir tanışma ortamı hazırlandı ve kadın komisyonundan Fethiye Yıldız kısa bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Konuşmanın ardından sözü Hatice Durmuş aldı ve üç aylara kavuşmamıza bir gün kala, bizi yeniden Recep ayına kavuşturan Rabbimiz’e hamd ederek başladığı konuşmasını, günahlardan sıyrılmak ve halâ tövbe etmek için bizlere sınırsız kredinin sunulduğuna dikkat çekti. Evlerimiz de üç ayların farkındalığını oluşturma zorunluluğumuzu hatırlatarak, Recep ve Şaban ayının kokusunu ilahi vahyin indiği kutlu Ramazan ayından aldığını belirterek, kendimize mutlak çeki düzen vermemiz gerektiğini vurguladı.

Son olarak, Hz. Peygamber’in, bu aylar da namaz ve ibadetlerini artırdığını söyleyerek, günahları resetlemenin ve günahsız, gıybetsiz günlerimizin olması adına çaba sarf etmemiz gerektiğinin altını çizdi. Konuşmasını, hem üç ayları, hem de bizim için çok özel olan annelerimizin her gününü kutlayarak noktaladı.

Program, çok sıcak dostlukların daha da kenetlendiği ve birlikte daha birçok güzel işlere imza atılabileceği hayali ve duası ile sona erdi.