Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Kadın ve Aile Derneği Kadın Gözüyle Kardeşlik Konferansı Gaziantep’te Yapıldı

Kadın Gözüyle Kardeşlik Konferansı Gaziantep’te Yapıldı

0
Kadın Gözüyle Kardeşlik Konferansı Gaziantep’te Yapıldı

Akadder ve birçok STK’nın ortaklaşa düzenlediği “Kadın Gözüyle Kardeşlik” konulu konferans Gaziantep’te gerçekleştirildi.

Akadder, Mozaiker, Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şubesi, KADEM, Davet ve Kardeşlik Vakfı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep İl Müftülüğü, İHH ve İlim Yayma Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği "Kadın Gözüyle Kardeşlik" konulu konferans Gaziantep'te yapıldı.

 

9 Ocak Cuma günü Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan konferansa Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik, Şahinbey İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, Anadolu Kadın ve Aile Derneği (Akadder) Başkanı Rabia Aldemir ve davetliler katıldı.

 

 

Konferansın açılışında bir konuşma yapan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin inancımızda kardeşliğin çok önemli olduğunu belirterek; hepimizin büyük bir sınav da olduğunu, ulaşmaya çalıştığımız cennetin anahtarının kardeşlik ve sevgiden geçtiğini belirtti. Konferansta Gaziantep Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Esma Ertem ve Müftü Yardımcısı Şaban Kondi tarafından birer selamlama konuşması yapıldı.

 

Konuşmaların ardından Yrd. Doç. Dr. Hidayet Şefkatli Tuksal "Kadın Gözüyle Kardeşlik" üst başlığı ile sunumunu yaptı. Sunum salondaki misafirler tarafından büyük bir ilgi ile dinlendi.

 

Konferansın sonunda Anadolu Kadın ve Aile Derneği (Akadder) Başkanı Rabia Aldemir tarafından Yrd. Doç. Dr. Hidayet Şefkatli Tuksal'a plaket takdim edildi.