Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Kadim Dostlar Bülbülzade Vakfı’nda Toplandı

Kadim Dostlar Bülbülzade Vakfı’nda Toplandı

0
Kadim Dostlar Bülbülzade Vakfı’nda Toplandı

Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu, vakfımızın kuruluşuna emeği geçenlerin fedakârlıklarının unutulmadığını göstermek ve hasbihal etmek amacıyla “Kadim Dostlarla Hasbihal” isimli bir program düzenledi.

22 Şubat Pazar günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda yapılan hasbihal programına Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Başkan Yardımcısı Yunus Atilla Hamallar, İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik, Anadolu Platformu Suriye Yardım Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şube Başkanı Mustafa Kar, Bülbülzade Vakfı mütevelli heyeti üyeleri ve vakfın kuruluşuna emeği geçen yaklaşık 100 davetli katıldı.

Akşam yemeği ile başlayan program Hafız Murat Uncuer'in okuduğu Kur'an-ı Kerim tilaveti ve Anadolu Platformu'nun tanıtım filminin izlenmesiyle devam etti. Programın açılış konuşmasını yapan Bülbülzade Vakfı Başkan Yardımcısı Yunus Atilla Hamallar, bu gün burada bulunan arkadaşlar 1980'lerde darbe yıllarını gördü, 28 Şubatı yaşadı, bu nesil çok şanslı bir nesil, davası uğruna birçok badireyi atlatarak bu günlere kadar geldi dedi.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ise; "aramızda bu ocağın şekillenmesinde katkıda bulunmuş büyüklerimiz var, kardeşlerimiz var. Burada bulunan sizlerle birçok hatırayı, birçok güzelliği birlikte yaşadık. Bir ülkenin, bir toplumun yok edilen geçmişinden çıkarak, her şeyi ile adanmış hayatlar, çok fazla bir şey bilmemesine rağmen sadece inançlarıyla bu yapıyı oluşturdu. Bu topluluk çok sıkıntılı günler yaşadı. Kimimizin geçmişinde milliyetçilik, kimimizin geçmişinde marksistlik vardı. İçimizde yanan adalet ve özgürlük arayışı İslam'la buluşmamıza vesile oldu. Geçmişteki birçok sıkındı artık geride kaldı, çok şükür ki bu şehirde onlarca mekân var, Allah'ın isminin genç yüreklere taşındığı" dedi.

Konuşmaların ardından program karşılıklı hasbihallerle devam etti. Program sonunda davetlilere Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir'in Bilgi ve Bilinç kitabı hediye edildi.