Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder’in Suriyeli Mazlumlara Yönelik Yardımları Sürürüyor

İyilikder’in Suriyeli Mazlumlara Yönelik Yardımları Sürürüyor

0
İyilikder’in Suriyeli Mazlumlara Yönelik Yardımları Sürürüyor

İyilikder’in, hayırseverlerin katkılarıyla gerçekleştirdiği Suriyeli mültecilere yönelik insani yardımları devam ediyor.

İyilikder Gaziantep Şubesinin 30 Aralık Salı günü Suriye'ye gönderdiği 1150 adet battaniye, 1500 paket fıstık ezmesi, 1000 paket bisküvi, 500 paket çocuk bezi, 3500 adet muhtelif kışlık kıyafet, kömür ve sobadan oluşan insani yardım malzemeleri halka dağıtıldı.

 

Kış mevsiminin şiddetini arttırdığı şu günlerde soğuğun şiddeti Suriyeli çocukların yüzlerinde beliriyor. Soğuk havaya rağmen İyilikder yardım ekipleri tarafından dağıtılan hediyelerle sevinen Suriyeli çocukların yüzlerindeki gülümseme savaşın acılarını bir nebzede olsa unutturuyor.

 

Öte yandan İyilikder Gaziantep Şubesi ve Fidan Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliği ile Gaziantep'in Cengiz Topel Mahallesinde 100 Suriyeli aileye battaniye ve gıda yardımı yapıldı.

 

İyilikder'in yürüttüğü yardım çalışmalarına siz de destek vermek isterseniz tüm operatörlerden KIS yazıp 4025’e SMS göndererek 5 TL bağışta bulunabilirsiniz.