İyilikder’in Ramazan Yardımları Sürüyor!

0
336

İyilikder, her yıl olduğu gibi bu yılda da ihtiyaç sahiplerine yönelik Ramazan ayı yardım kampanyalarına devam ediyor.

İyilikder, bu Ramazan’da da ülkemiz başta olmak üzere Afrika, Asya, Balkanlar ve Ortadoğu’daki birçok ülkede gıda kolisi dağıtımları, yetim giydirme, yoksullara yönelik iftar programları, fitre dağıtımları gibi etkinlikle ihtiyaç sahiplerine yardımlarını sürdürüyor.

“İyilik Menüsü” adı ile başlatılan 2017 Ramazan ayı kampanyaları şöyle:

1.İyilik Menüsü: Fitre

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığınca 2017 yılı Ramazan ayının başlangıcından 2018 yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar en düşük sadaka-i fıtır miktarı 16 TL olarak belirlenmiştir.(Diyanet İşleri Başkanlığı)

Bu kapsamda İyilikder’e bağışlanan fitreler her yıl olduğu gibi bu yıl da başta ülkemiz olmak üzere Afrika, Balkanlar, Suriye, Filistin ve dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.

Fitrenizi ulaştırmak için iyilikder.org.tr adresindeki BAĞIŞ menüsünden online kredi kartı ile ya da FİTRE kategorisindeki yüksek güvenlikli ödeme sistemi ile bağış yapabileceğiniz gibi bağış sekmesinde bulunan banka hesap numaraları sayfasındaki IBAN numaralarına Havale/EFT ile açıklama kısmına FİTRE ve telefon numaranızı yazarak da ulaştırabilirsiniz. Yapılan ödemeler İyilikder’e ulaştığında SMS ile bilgi verilecektir.

2.İyilik Menüsü: Zekat

Zekatınızın bir kısmını ya da tamamını ulaştırmak için iyilikder.org.tr adresindeki BAĞIŞ menüsünden online kredi kartı ile ya da ZEKAT kategorisindeki yüksek güvenlikli ödeme sistemimi ile bağış yapabileceğiniz gibi banka hesap numaraları sayfasındaki IBAN numaralarına Havale/EFT ile açıklama kısmına ZEKAT ve telefon numaranızı yazarak  da ulaştırabilirsiniz. Yapılan ödemeler İyilikder’e ulaştığında SMS ile bilgi verilecektir.

3. İyilik Menüsü: Gıda Kolisi

İyilikder’e ulaştırılan gıda kolisi bağışları başta ülkemiz olmak üzere Afrika, Balkanlar, Suriye, Filistin ve dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ayrım sizin adınıza ulaştırılacaktır.

Ramazan kolisi: Pirinç, bulgur, salça, yağ, makarna, şeker, zeytin, un, mercimek, nohut ve hazır çorbadan oluşmakta olup, döviz kurları nedeniyle dağıtım yapılacak her ülke için ayrı birim kilogram miktarlarına sahiptir.

İyilikder Ramazan Kolisi adet bedeli 75 TL olarak belirlenmiştir. Dileyen bağışçılar birden çok gıda kolisi bağışında bulunabilir. Bunun için iyilikder.org.tr adresindeki BAĞIŞ menüsünden online kredi kartı ile ya da gıda kolisi kategorisinde yüksek güvenlikli ödeme sistemimi ile bağış yapabileceği gibi yine banka hesap numaraları sayfasındaki IBAN numaralarına Havale/EFT ile açıklama kısmına RAMAZAN KOLİSİ ve telefon numaranızı yazarak da dilediğiniz sayıda adet için sponsorluk bedelinizi ulaştırabilirsiniz. Yapılan ödemeler İyilikder’e ulaştığında SMS ile bilgi verilecektir.

4.İyilik Menüsü: Yetim Bayramlık Giyindirme

İyilikder yetim bayramlık giyindirme için belirlenen fiyat bir yetim için 100 TL’dir. Üst giyim, alt giyim ve ayakkabıdan oluşan bu pakette dileyen bağışçılar birden fazla yetim için sponsor olabilir.

Bunun için iyilikder.org.tr adresindeki BAĞIŞ menüsünden online kredi kartı ile ya da yetim giydirme kategorisinde bir yada birden çok yetim adedi seçerek yüksek güvenlikli ödeme sistemi ile bağış yapabileceğiniz gibi yine hesap numaraları sayfasındaki IBAN numaralarına Havale/EFT ile açıklama kısmına YETİM GİYDİRME ve telefon numaranızı yazarak da dilediğiniz sayıda adet için sponsorluk bedelinizi ulaştırabilirsiniz. Yapılan ödemeler İyilikder’e ulaştığında SMS ile bilgi verilecektir.

5.İyilik Menüsü: İftar

İyilikder bir kişilik iftar yemeği bedeli olarak 15 TL olarak belirlenmiştir. Dileyen bağışçılar birden çok iftar menüsü için sponsor olabilir.

Bunun için iyilikder.org.tr adresindeki BAĞIŞ menüsünden online kredi kartı ile ya da iftar organizasyonu kategorisinde bir ya da birden çok adedi seçerek yüksek güvenlikli ödeme sistemi ile bağış yapabileceği gibi yine banka hesap numaraları sayfasındaki IBAN numaralarına Havale/EFT ile açıklama kısmına İFTAR ve telefon numaranızı yazarak da dilediğiniz sayıdaki adet için sponsorluk bedelinizi ulaştırabilirsiniz. Yapılan ödemeler İyilikder’e ulaştığında SMS ile bilgi verilecektir.

Ayrıca tüm operatörlerden 4025 numaralı İyilikder SMS bağış hattına İFTAR yazarak göndereceğiniz mesajlarla da İftar bağışı yapabilirsiniz. 1 SMS bedeli 5 TL olup 3 SMS göndermeniz halinde bir iftar bedelini ulaştırmış olacaksınız. Daha çok SMS göndererek birden fazla İftar bedeli de ulaştırabilirsiniz.

6.İyilik Menüsü: Genel Bağış

Tüm bu kampanyaların yanı sıra 4025 numaralı İyilikder SMS bağış hattına İFTAR, YETİM ya da RAMAZAN yazarak yukarıda bahsedilen kampanyalara 5 TL bağışta bulunabilirsiniz.

İyilikder, tüm bu çalışmaları ülkemiz genelinde 70’i aşkın temsilciliği ve dünya genelinde Afrika, Suriye, Balkanlar, Filistin başta olmak üzere güvenilir partner kuruluşları ile gerçekleştirmektedir.

İyilikder, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı tarafından rutin olarak denetlenmekte ve yardım toplama/dağıtma iznine sahiptir.

.

.