Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder’in Nakdi Yardımları Madaya’ya Gönderildi

İyilikder’in Nakdi Yardımları Madaya’ya Gönderildi

0
İyilikder’in Nakdi Yardımları Madaya’ya Gönderildi

İyilikder, Madaya’daki insanlık dramına sessiz kalmayarak yardım kampanyasıyla toplanan paraları bölgeye gönderdi.

Suriye’nin Madaya kenti Esad güçleri ve Hizbullah milisleri tarafından kuşatma altında tutuluyor. 40 bin nüfuslu kentin çevresi mayınlanmış durumda ve insanların giriş çıkışına izin verilmiyor. Bölgeden her gün 8-10 insanın açlıktan öldüğü haberleri geliyor.

 

İyilikder, ayni yardımların girişine izin verilmeyen Madaya’daki insanlık dramına sessiz kalmayarak Ocak ayında başlattığı nakdi yardım kampanyasıyla toplanan paraları bölgeye gönderdi. 

 

Madaya’ya 225 Bin TL Nakdi Yardım

 

İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik konuyla ilgili yaptığı açıklamada İyilikder olarak Madaya’da açlıkla mücadele eden mağdur insanlara şimdiye kadar 225 bin TL gönderdiklerini belirterek; “4 yıldır devam eden Suriye'deki iç savaşın yaralarını sarmak için ilk günden beri imkânlarını seferber eden İyilikder, aynı hassasiyetini Suriye’nin Madaya bölgesi için de gösteriyor. 200 gündür abluka altında olan Madaya’ya Ekim ayından bu yana gıda girişi engelleniyor. Özellikle çocukların çoğunluğunu teşkil ettiği ölüm haberleri Ocak ayının ilk günlerinde basına yansımaya başlamıştı. 

 

İyilikder olarak "kardeşlik bedel ister, kardeşlik paylaşmayı ister, kardeşine sahip çık, sahip çık ki Allah merhametini kaldırmasın yüreklerden ve yeryüzünden" dedik ve çalışmalara başladık. 

 

Türkiye’de binlerce mülteci kardeşimizin battaniye, kömür, gıda ve giyim ihtiyacı için seferber olan gönüllerimiz üç haftadır Madaya için seferber oldular. 

 

Bugün Madaya’ya göndermek üzere topladığımız 225 bin TL tutarındaki nakdi yardımı teslim etmek üzere buradayız. İyilikder gönüllüleri olarak bizler bir iyilik ve erdem öncüsü olarak, özelde İslam ümmetine, genelde ise tüm insanlığa her türlü desteği vermeyi imani, vicdani ve insani bir sorumluluk olarak görüyoruz.” dedi.