Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder’in ilk yardım aracı Gaziantep’ten yola çıktı

İyilikder’in ilk yardım aracı Gaziantep’ten yola çıktı

0
İyilikder’in ilk yardım aracı Gaziantep’ten yola çıktı

İyilikder’in, Doğu ve Güneydoğu’da terör mağduru aileler için başlattığı yardım kampanyasında ilk araç Gaziantep’ten Diyarbakır’a gönderildi.

İyilikder’in, Doğu ve Güneydoğu’da terörden dolayı evlerini terk etmek zorunda kalan vatandaşlarımız için başlattığı yardım kampanyasında ilk insani yardım aracı Gaziantep’ten yola çıktı.

“İnsanlık için / Teröre Karşı İyilik Vakti” sloganıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında İyilikder’e bağlı 50 temsilcilikten her gün bir-iki araç bölgeye gönderilecek. Bir ay sürmesi planlanan yardım kampanyası çerçevesinde terörden mağdur olan vatandaşlarımızın yaraları sarılacak.

İyilikder Güneydoğu Bölge Temsilcisi Talip Çelik Diyarbakır, Silopi, Nusaybin ve Cizre’de yaşanan terör olaylarından dolayı evlerini terk eden vatandaşlarımıza ilk insani yardım aracını gönderdiklerini belirtti.

Çelik, kampanya ile ilgili şunları dile getirdi; “Göçle birlikte yaşanan mağduriyetleri azaltmak için, ağır kış şartları altında yaşayan vatandaşlarımız için İYİLİKDER olarak kardeşlerimizin mağduriyetlerini yüreğimizde hissediyor ve paylaşıyoruz. Bugün buradan gönderdiğimiz insani yardım aracında 500 paket insani yardım malzemesi bulunuyor. Bu paketlerin içerisinde 5 kg pirinç, 5 kg makarna, 5 kg şeker, 5 kg bulgur, 5 kg yağ ve 3 kg mercimek var. 

İyilikder olarak ülke genelinde 50’yi aşkın gönüllü temsilciliğimizle doğu-güneydoğuda terör nedeniyle mağdur olan kardeşlerimizin yanında olmayı sürdürüyoruz. Kampanya kapsamında bağışta bulunmak isteyenler vatandaşlarımız www.iyilikder.org.tr adresinden online bağış ya da hesap numaralarımıza havale/EFT ile katkı sağlayabilirler.”

Kampanya kapsamında bölgeye 50 araçlık insani yardım malzemesi gönderilmesi planlanıyor.