İyilikder’in Geleneksel Ramazan Yardımları Devam Ediyor

0
205

İyilikder Gaziantep Şubesinin her yıl Ramazan ayında düzenlediği Geleneksel Ramazan Yardımlarında bu sene de binlerce aileye kıyafet yardımı yapılıyor.

1994 yılından beri düzenlenen Geleneksel Ramazan Yardımları “Bir Çocuk da Siz Giydirin” kampanyası olarak yoluna devam ediyor.

İyilikder Gaziantep Şubesinin bu yıl 5 Haziran Pazartesi günü başlattığı ve 20 Haziran Salı günü sona erecek olan Ramazan yardımlarında binlerce aileye giyim yardımı yapılıyor.

Gaziantep İyilikder Yardım Koordinasyon Merkezi Yardım Mağazasında yapılan yardımlarda mağazaya gelen ihtiyaç sahipleri alışveriş yaparmışçasına kendi beğendikleri kıyafetleri seçerek alıyor.

Gaziantep’in 83 mahallesinden gelen ihtiyaç sahiplerinden dul ve yetimlere öncelik verilirken, ailelerin tüm fertlerine; tişört, pantolon veya etek, iç çamaşırı, çorap, şapka ve ayakkabı veriliyor.

Öte yandan İyilikder Gaziantep Şubesi ramazan paketi dağıtımı yapacak. Ramazan ayının üçüncü haftasında 1.000 aileye gıda paketi dağıtılacak.

İyilikder Gaziantep Şubesi tarafından yapılan açıklamada yardımların din, dil, mezhep ayrımı yapılmaksızın devam ettiği vurgulanarak kıyafet ve gıda yardımlarının Kurban Bayramı arifesinde de devam edeceği belirtildi.