Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder’den Suriye’ye Ziyaret

İyilikder’den Suriye’ye Ziyaret

0
İyilikder’den Suriye’ye Ziyaret

İyilikder “Suriye’ye İyilik Zamanı” sloganı ile Suriye’ye gönderdiği 7 araçlık insani yardım konvoyunun ardından halkın ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek amacıyla Suriye’ye gitti.

İyilikder’in “Suriye’ye İyilik Zamanı” sloganı ile 14 Haziran Cuma günü Suriye’ye gönderdiği 7 araçlık insani yardım konvoyunun ardından dernek üyeleri halkın ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek amacıyla Suriye’ye gitti.

Suriye’ye giden İyilikder heyetinde Anadolu Platformu Suriye Yardım Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, Osman Süleyman, Abou El Husso, Seyid Aytekin, Talip Çelik, Nizip Eğitim ve Dayanışma Derneği yetkilileri yer aldı.

İyilikder heyeti önce Cerablus kentindeki çadır kenti ziyaret ederek burada kamp yetkilileriyle görüşüp kampın sorunları hakkında bilgi aldılar. Kamp ziyaretinin ardından kent merkezindeki okulları ziyaret eden İyilikder üyeleri burada okul yöneticileri ile görüştükten sonra yanlarında getirdikleri Kur’an-ı Kerim ve kırtasiye malzemesi kolilerini okul yöneticilerine teslim ettiler.

Cerablus kentinin ardından Mumbuc’a geçen İyilikder heyeti burada Mumbuc Alimler Birliğini ziyaret ettiler. Ziyaretin ardından kent merkezindeki kız imam hatip okulunu, eğitim merkezlerini, ekmek fırınını ve hastaneyi ziyaret eden heyet üyeleri buradaki yetkililerle görüşerek kırtasiye yardımı ve nakdi yardımda bulundular. Heyet üyeleri son olarak Mumbuc’daki Suriye İmar ve Yardım Derneğini ziyaret ederek burada dernek çalışmaları ile ilgili yöneticilerden bilgi aldılar.

Heyet üyeleri yapılan görüşmelerin ardından Gaziantep’e geri döndüler.