Ana Sayfa Kuruluşlar Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği İyilikder’den Suriye’ye Uzanan İyilik Eli

İyilikder’den Suriye’ye Uzanan İyilik Eli

0
İyilikder’den Suriye’ye Uzanan İyilik Eli

İyilikder Van temsilciliği, hayırsever Van halkının katkılarıyla kardeş Suriye halkına yardımları devam etmektedir.

Merkezi İstanbul da bulunun İyilik Der Van temsilciliği mazlum ve mağdur Suriye halkına bir Tır yardım malzemesi gönderdi. Başlıca; Un,gıda,giyim ve battaniyeden oluşan yardım malzemeleri 10  Şubat 2015 saat;16.00 da Van dan hareket etti. Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan İyilik Der Van temsilcisi Mehmet Salih Toprak, “Suriye halkının yanı başımızda yaşadığı bu dram, açlık, sefalet ve savaşın verdiği mağduriyet ne yazık ki halen devam etmektedir. Bizler evlerimizde sıcak ortamlarda, tok halde ve güvenle yaşarken yanı başımızda kardeşlerimizin, zalimlerin varil bombaları altında ve onlara reva görülen açlık ve sefaletle ölmeleri İslam’ın ve insanlığın kabul edebileceği bir şey değildir.”dedi. Toprak İyilik Der olarak yardımlarının şu ana kadar devam ettiğini ve bundan böylede kadirşinas Van halkının destekleriyle de devam edeceğini belirtti. Basın açıklamasının tam metni aşağıda verilmiştir.

 “Gayret Bizden Başarı Allah’tandır.”

İyilikder Van temsilciliği, hayırsever Van halkının katkılarıyla kardeş Suriye halkına yardımları devam etmektedir. 2011 yılından bu yana devam eden ve şu ana kadar yüzbinlerce kadın , çocuk ve yaşlı demeden sivil insanların hunharca katledildiği ve milyonlarca insanın sakat ve evsiz kaldığı herkes tarafından bilinen acı bir gerçektir.  Suriye halkının yanı başımızda yaşadığı bu dram, açlık, sefalet ve savaşın verdiği mağduriyet ne yazık ki halen devam etmektedir. Kadirşinas ve yardım sever Van halkı bu drama sessiz kalmadığını yaptığı yardımlarla göstermiş ve göstermeye de devam etmektedir. Bizler bir an önce kardeşlerimizin yaşadığı bu zulümden kurtulması için Yüce Rabbimizden dua ve niyaz ediyoruz.

Biliyor ve inanıyoruz ki kardeş Suriye halkının yaşadığı bu acı ve elem dolu imtihan aynı zaman da bizimde imtihanımızdır. Orada yaşanan zulme, sefalete, açlığa ve fakirliğe hiçbir zaman sessiz kalamayız ve kalmayacağız da. Bizler evlerimizde sıcak ortamlarda, tok halde ve güvenle yaşarken yanı başımızda kardeşlerimizin, zalimlerin varil bombaları altında ve onlara reva görülen açlık ve sefaletle ölmeleri İslam’ın ve insanlığın kabul edebileceği bir şey değildir. Yürekler ve vicdanlar bugün sızlamayacakta ne zaman sızlayacak. Bizim için Ankara neyse Şam da o dur. İstanbul ne kadar bizimse Halep’te o kadar bizimdir. Van bizim için ne ifade ediyorsa Hama, Humus, Kobani ve Dera da aynı şeyi ifade etmektedir.

Önderimiz Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ‘in “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir.” Emri bizim de yaptığımız çalışma ve yardımların en büyük düsturudur. Bu düsturla bugün hareket edecek tır’ ımız komşumuz olan Suriyeli kardeşlerimize insani yardım malzemeleri taşımaktadır. Gönderdiğimiz yardım malzemeleri içerisinde Un – Gıda Malzemesi – Battaniye ve Giyim eşyasından oluşmaktadır.

Dünya üzerinde tüm mazlum, mağdur ve yetimlerin imdadına gücümüzün yettiğince yetişmeye çalışıyoruz. Bizler burada sadece iyiliğe öncü olan ve ona aracılık eden bir köprüyüz.” İyiliğe Dair Ne Varsa” bizim yükümüzdür.

Tüm gözyaşlarının son bulması, acıların dinmesi ve yaraların sarılması hususunda yaptığımız çalışmalara destek olan tüm Van halkına, üyelerimize ve gönüldeşlerimize teşekkürü bir borç biliyoruz.

Yaptığımız ve yapacağımız tüm çalışmalarda yardımlarınızı ve gayretlerinizi bekliyoruz. İnancımız bundan sonrada yardımlarımızın katlanarak devam etmesidir.