Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder’den Suriye’ye 5 TIR’lık İnsani Yardım Konvoyu

İyilikder’den Suriye’ye 5 TIR’lık İnsani Yardım Konvoyu

0
İyilikder’den Suriye’ye 5 TIR’lık İnsani Yardım Konvoyu

İyilikder Suriye’ye yardımlarına devam ediyor.

İyilikder Suriye’ye yardımlarına devam ediyor. İyilikder’in son yardım organizasyonuyla Suriye’ye 5 TIR’lık insani yardım konvoyu gönderdi.

İyilikder’in İstanbul, Malatya, Elbistan ve Gaziantep şubeleri tarafından tedarik edilen yardım malzemeleri 16 Mart Pazar günü Gaziantep’te Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Kompleksi önünde yapılan törenle Suriye’ye gönderildi. 5 TIR’dan oluşan insani yardım konvoyunda un, makarna, helva, gıda kolisi, süt, ilaç ve muhtelif giyim eşyası bulunuyor.

Törende bir konuşma yapan İyilikder Suriye Yardım Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, Sana İhtiyacım Var Kampanyası çerçevesinde gönderilen bu konvoydaki yardımlarla beraber, Suriye’ye 290 TIR’lık insani yardım malzemesi gönderdiklerini belirterek; “Bizler İyilikder olarak, dünyanın neresinde olursa olsun mazlumlara yardım etmeyi inancımızın köklerinden alarak kendimize şiar edindik. Bu yardımların devamlı gönderilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Suriyeli komşularımızın, kardeşlerimizin acılı günlerinde yanlarında olacağız. İnşallah yeryüzünde ve Suriye’de barış, sulh hâkim olur. Rabbim bu yardımların temin edilmesinde emeği geçenlerin yardımlarını kabul etsin.” dedi.

 

Açıklamanın ardından 5 TIR’lık insani yardım konvoyu Suriye’ye ulaştırılmak üzere Kilis Öncüpınar sınır kapsına doğru hareket etti.