Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder’den Suriye’ye 3 TIR Daha

İyilikder’den Suriye’ye 3 TIR Daha

0
İyilikder’den Suriye’ye 3 TIR Daha

İyilikder Suriye’ye yardımlarına devam ediyor. İyilikder’in organize ettiği son yardım organizasyonuyla 3 TIR’lık insani yardım konvoyu Suriye’ye gönderildi.

 

Suriye’ye 596 TIR Yardım Gönderdik

İyilikder Suriye Yardım Koordinatörü Mahmut Kaçmazer yardım konvoyunun gönderimi sırasında yaptığı açıklamada İyilikder olarak Suriye’ye şuana kadar 596 TIR’lık insani yardım konvoyu gönderdiklerini belirterek; “Bugün Suriye’de zulme uğramış, mazlum kardeşlerimize ulaştırılmak üzere 1023 koli gıda, ecza çantaları, ilaç ve tıbbi malzemeler, kıyafet ve gıda maddelerinden oluşan 3 TIR’lık insani yardım konvoyu gönderiyoruz. Suriye’deki bu acı inşallah bir an önce diner. Suriye’deki mazlum halk bu çağın Firavununa karşı yapmış oldukları mücadeleyi zaferle kazanırlar. İyilikder olarak Suriye’ye yardımlarımız devam edecek. Bu yardımların gönderilmesinde büyük emeği olan Türkiye’deki hayırseverlere yapmış oldukları yardımlardan dolayı teşekkür ediyorum. Bu yardımlar vesilesiyle Suriye ile iyilik köprüleri, gönül köprüleri, insanlık köprüleri kurulacak. Çocuklarımız, torunlarımız inşallah zalimlerin yapmış olduğu zulümleri de unutmayacak. Bu mazlum halkın çektikleri çileyi ve zulümleri de tarih yazıyor. Yardımlara emeği geçen tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından yardım TIR’ları yardımlarını Suriye’ye ulaştırmak üzere Kilis Öncüpınar sınır kapısına doğru hareket etti.

Haberin videosu için;

http://www.dailymotion.com/video/x1w24ax_iyilikder-den-suriye-ye-596-tir-yardim_news