İyilikder’den Medreselere 19 Ton Gıda Yardımı

0
218

İyilikder, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Diyarbakır, Bismil, Kızıltepe, Batman ve Şanlıurfa’daki medreselere 19 ton gıda yardımında bulundu.

21 Ekim Cumartesi günü İyilikder Gaziantep Şubesi Yardım Koordinasyon Merkezinden gönderilen yardım organizasyonuna İyilikder Genel Başkanı İbrahim Bahar ve İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik de katıldı.

İyilikder Genel Başkanı İbrahim Bahar yardım aracının gönderimi öncesinde yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Doğudaki eğitime yardımcı olmak maksadıyla burada bulunuyoruz. Bu, sürekli yaptığımız bir yardım. Doğudaki insanlarımız kendi geleneklerine uygun olarak eğitimlerini sürdürsünler, diğer sosyal faaliyetlere katılsınlar, toplumla birlikte beraber olsunlar, teröre bulaşmasınlar diye yardımlarımızı sürdürüyoruz. Bundan sonra da sürdüreceğiz inşallah.

Bugün burada medreselerde okuyan öğrencilerin ailelerine gıda yardımı gönderiyoruz. O aileler bu gönüllülüklerini, bu fedakârlıklarını sürdürsünler, bu insanların okumalarına yardımcı olsunlar diye onlara yardım ediyoruz. Yardımlarımız devamlı olacak. Biz Anadolu Platformu’nun üyesiyiz aynı zamanda. Anadolu Platformu eğitime ağırlık veren bir oluşum. Biz de bu hedefleri desteklemek maksadıyla bu yardımları gönderiyoruz.

Yarın da Suriye’de 3 tane okul açacağız. Suriyeli çocuklar uzun yıllar ayrı kaldıkları eğitimlerine kavuşacaklar. Ümmete ve kendi toplumlarına da hayırlı birer insan olmaları için mücadele edecekler inşallah. Arakan’a 3 defa yardım gönderdik. Sürekli acil gıda yardımı gönderiyoruz. Anadolu insanı yardım konusunda müthiş bir özveri gösteriyor. Biz bütün dünyayı geziyoruz. Türkiye’deki Anadolu insanının özverisini ben başka bir yerde göremedim. Tüm insanlara ırkını, dinini, durumunu sormadan her muhtaca ulaşmaya çalışıyoruz.”

İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik de Diyarbakır, Bismil, Kızıltepe, Batman ve Şanlıurfa’daki medreselere 5 kg bulgur, 5 kg makarna, 5 kg pirinç, 2 kg fasulye, 2 kg mercimek, 1,5 kg tel şehriyeden oluşan toplam 800 gıda torbası ve 150 adet 18 litre sıvı yağ gönderdiklerini sözlerine ekledi.

Açıklamaların ardından insani yardım aracı dualarla uğrulandı.