Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder’den Maden Şehidinin Ailesine Yardım

İyilikder’den Maden Şehidinin Ailesine Yardım

0
İyilikder’den Maden Şehidinin Ailesine Yardım

Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İYİLİKDER, Soma’daki maden faciasında hayatını kaybeden Hayrullah Baygün’ün eşi ve hasta olan çocuğuna yardım elini uzattı.

 

 

  Soma’da meydana gelen maden faciasının ardından bölgeye giden ve oluşturduğu kriz masasıyla madencilerin yakınlarına destek olan İYİLİKDER ekibi Soma’daki yardım faaliyetlerine devam ediyor. Evleri tek tek ziyaret ederek ihtiyacı olan aileleri belirleyen İYİLİKDER ekibi, faciada hayatını kaybeden 29 yaşındaki Hayrullah Baygün’ün eşine ve 2 yaşındaki hasta çocuğuna yardım elini uzattı.

 

Baygün ailesine maddi yardımda bulunan İYİLİKDER, Baygün’ün hasta olan iki yaşındaki oğlunun sağlık giderlerinin karşılanması için de katkıda bulundu. Çocuğunun sürekli tedaviye ihtiyacı olduğunu belirten Zemine Baygül, İYİLİKDER ekibine teşekkür etti.

 

2009 yılında Türkiye’de ve uluslararası alanda faaliyetlerine başlayan İYİLİKDER, Soma faciasının yaşandığı ilk günden beri bölgede çalışmalarını sürdürürken, Bosna Hersek,  Suriye, Orta Afrika Cumhuriyeti, Filistin ve Mısır’a yaptığı ayni ve nakdi yardımlarına da devam ediyor.