Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder’den Madaya’ya 100 Bin TL’lik Yardım

İyilikder’den Madaya’ya 100 Bin TL’lik Yardım

0
İyilikder’den Madaya’ya 100 Bin TL’lik Yardım

İyilikder’in, Esad güçleri tarafından dünya ile bağlantısı kesilen ve açlıkla burun buruna gelen Madayalılar için başlattığı kampanya kapsamında toplanan 100 bin TLlik yardım bölgeye ulaştırıldı.

Suriye’nin başkenti Şam’ın kuzeybatısında yer alan ve 7 aydan bu yana rejim güçleri ve Hizbullah milislerinin kuşatması altında olan, dış dünya ile bağlantıları kesilen Madaya şehrinde ortaya çıkan açlık ölümleri sonrası İyilikder tarafından başlatılan yardım kampanyası yoğun ilgi gördü.

İyilikder’den yapılan açıklamada, “Bağışçılarımızın hassasiyeti ile tarafımıza ulaşan yardımların ilk kısmı olan 100 bin TL güvenli bir şekilde Madaya’ya ulaştırıldı. Suriye içerisinde de yardım faaliyetleri yürüten İyilikder ile, güvenilir ve Suriye içerisinde yardım çalışmalarında etkin rol alan kuruluşlarla yapılan protokol kapsamında iki ayrı kanaldan 100 bin TL nakdi yardım gıda ve temel ihtiyaçların Madaya halkına dağıtımı amacıyla bölgeye ulaştırdı. Gerek Türkiye’de gerekse dünyanın birçok ülkesinde ayrım yapmaksızın mağdur ve mazlumun yanında olma hedefinde çalışmalar yürüten İyilikder, Madaya halkına ve ülkemizdeki Suriyeli sığınmacılara yardımlarımızı sürdüreceğiz’’ denildi.

 İyilikder, savaşın başından bu yana Suriye içerisinde ve Türkiye’de binlerce tır insani yardımın yanı sıra sağlık alanında ve özellikle de çocukların eğitimi konularında da sığınmacılara destek olmakta.

Madaya ya da diğer yardım faaliyetlerine katkı sağlamak isteyenler İyilikder  (www.iyilikder.org.tr ) web sitesi üzerinden detaylı bilgi alabilir.