Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder’den Arakan İçin Yardım Seferberliği Çağrısı

İyilikder’den Arakan İçin Yardım Seferberliği Çağrısı

0
İyilikder’den Arakan İçin Yardım Seferberliği Çağrısı

İyilikder, yoğun baskı ve katliamlar sebebiyle Bangladeş sınırına yönelen Arakanlı Müslümanlar için yardım seferberliği çağrısı yaptı.

İyilikder (İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği), Arakanlı Müslümanlar için acil yardım seferberliği çağrısı yaptı. İyilikder’den yapılan açıklama şöyle:

“Son zamanlarda yaklaşık 350 bin insanın evlerinden edilerek Bangladeş sınırına sığınmak zorunda bırakıldığı, baskılar ve toplu katliamlar nedeniyle ağır şartlarda yaşlı-çocuk demeden yaşam mücadelesi veren Arakanlı kardeşlerimize desteğimiz sürüyor. Yıllardır Arakanlı kardeşlerimize yönelik sürdürdüğümüz yardımların yanı sıra bu yıl yine Kurban Bayramı öncesinde Arakanlı binlerce aileye gıda ve çeşitli yardımlarda bulunduk. Şu anda da Cox’s Bazaar bölgesindeki kamplarda 5 bin kişilik gıda dağıtımımız ekiplerimizce gerçekleştiriliyor.

Hedef olarak önümüzdeki süreçte günlük 5 bin aileye aşevleri aracılığı ile sıcak yemek dağıtımı planlamaktayız. Ayrıca yağışlar ve sağlıksız koşullar nedeniyle çadırlarda zor şartlarda yaşamaya çalışan çocuklar, kadınlar ve yaşlıların varlığı, hastalıkların baş göstermesi çok daha hızlı ve etkin yardım ulaştırmayı zorunlu kılıyor.

Barınma başta olmak üzere her türlü kap-kacak, gıda, battaniye, çocuk bezi ve diğer yaşam malzemelerine muhtaç durumda olan kardeşlerimize yardımlarımız artarak devam edecek. Ancak 350 bin insanın barınma ve diğer ihtiyaçlarını sağlamak için çok daha fazla desteğe ihtiyaç var. O nedenle yardım seferberliği yürütülmesini ve bugüne kadar ihtiyaç sahipleri hakkında her konuda duyarlılık gösteren haklımızın desteklerini bekliyoruz.’’

İyilikder’in Arakan yardımlarına tüm operatörlerden 4025’e SMS gönderilerek 5 TL katkı sağlanabileceği gibi www.iyilikder.org.tr adresinden de istenen tutarda nakdi yardım desteği verilebiliyor.