Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder’den Acil Yardım Çağrısı

İyilikder’den Acil Yardım Çağrısı

0
İyilikder’den Acil Yardım Çağrısı

Halep ve Azez bölgesinden kaçarak Türkiye sınırına dayanan binlerce Suriyeli mülteci için İyilikder acil yardım çağsında bulundu.

Son günlerde Esed rejiminin Rusya’nın da desteğiyle Halep ve Azez bölgelerinde, muhaliflerin elinde olan yerlere doğru ilerlemeleri sonrası on binlerce insan Türkiye sınırına yönelmiş durumda.

İçlerinde çocukların ve yaşlıların da bulunduğu, Türkiye’ye yoğun bir girişin beklendiği şu günlerde kış şartları sebebiyle tam bir insanlık dramı yaşanmakta.

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İyilikder) acil yardım çağrısı yaparak “Suriyeli Kardeşlerimiz İçin Gün İyilik Günüdür” sloganıyla çalışma başlattı.

Konu hakkında bilgi veren İyilikder Genel Sekreteri Mustafa Çaylı  “Savaşın başladığı günden bu yana Suriye konusunda her alanda yardım faaliyetlerimiz sürmekte. Yakın geçmişte açlık ölümlerinin gerçekleştiği  Madaya  ve yoğun saldırı altında olan Bayırbucak Türkmeni kardeşlerimize yardımlar ulaştırdık.

Son günlerdeki gelişmeler sonrası beklenen göç dalgası çok büyük. Acil olarak konserve gıda, çocuk bezi, çocuk maması, battaniye, giyim malzemesi ve mobil mutfak ekipmanları ihtiyacı öne çıkmakta.

İyilikder olarak gerek online bağış ekranlarımızdan, gerekse Havale/Eft ile  SURİYE açıklaması yazarak sizlerden gelecek yardımları hızlı ve etkin bir şekilde Türkiye’ye giriş yapan ve yapacak olan Suriyeli sığınmacı kardeşlerimize ulaştıracağız.

Suriye konusunda bugüne kadar, kardeşlik bilinciyle desteğini esirgemeyen, dünyaya örnek olan, hassasiyet gösteren halkımızı bu büyük göç dalgasına karşı az çok demeden katkı sağlamaya davet ediyoruz’’ dedi.

Acil yardım faaliyetlerine katkı sağlamak isteyenler www.iyilikder.org.tr adresinden istedikleri tutarda bağış yapabilirler.