Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder’den 700 Suriyeliye Yardım!

İyilikder’den 700 Suriyeliye Yardım!

0
İyilikder’den 700 Suriyeliye Yardım!

İyilikder Adana Temsilciliği 700 Suriyeli sığınmacıya kışlık kıyafet, ayakkabı, oyuncak ve ev eşyası yardımında bulundu.

Daha önce organize ettiği "Çocuklar Üşümesin" kampanyası çerçevesinde bazı dezavantajlı bölgelerde hayata tutunmaya çalışan Suriyeli sığınmacılara yönelik birçok yardım organizasyonu gerçekleştiren İyilikder Adana Temsilciliği, son olarak Yüreğir ilçesine bağlı Pekmezli Köyü kırsalında derme çatma barakalarda ve çadırlarda yaşam mücadelesi veren Suriyeli 700 kişiye kışlık kıyafet, ayakkabı, oyuncak ve ev eşyası yardımında bulundu.

27 Aralık Pazar günü yapılan yardım organizasyonuna İyilikder gönüllüleri başta olmak üzere Adanalı hayırseverlerin ilgisi yoğun oldu.

Daha önceden satın alınan ve toplanan kışlık ürünler tasnif edilerek dağıtıma hazır hale getirildikten sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Dağıtım organizasyonu duygu dolu anlara da sahne oldu.

Araçlarıyla bölgeye giden yardımseverler, hazırlanan paketleri ihtiyaç sahiplerine tek tek dağıtarak aile sakinleriyle hasbihal etti.

Çocuklara da çeşitli ikramların yapıldığı organizsyonda konuşan İyilikder yetkilileri, yardımların artarak ve çeşitli alanlara da evrilerek devam edeceğini belirttiler.