Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder’den 5 bin 500 Aileye Gıda Yardımı

İyilikder’den 5 bin 500 Aileye Gıda Yardımı

0
İyilikder’den 5 bin 500 Aileye Gıda Yardımı

İyilikder Gaziantep Şubesi, ULİSYAR işbirliği ile ihtiyaç sahibi 5 bin 500 aileye gıda yardımı yaptı.

İyilikder Gaziantep Şubesi yaklaşan Ramazan ayı öncesi IIROSA ve ULİSYAR işbirliği ile 5 bin 500 Suriyeli ve Türk aileye gıda yardımında bulundu.

27 Mayıs Cuma günü İyilikder Yardım Koordinasyon Merkezi Depolarında yapılan dağıtımda ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolileri teslim edildi.

Dağıtıma IIROSA Dış Ofisler Müdürü Muhammed Salihi, ULİSYAR Türkiye ve Balkan Ofisleri Genel Müdür Yardımcısı Haşim Aruçi ve İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik katıldı.

Dağıtım dolayısıyla bir açıklama yapan İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik yıllardan beri yardım faaliyetlerini sürdürdüklerini belirterek şunları dile getirdi:

“Bugün burada 5 bin 500 paket gıda dağıtımı yapılacak. Bur yardımlar, Suriyeli ailelerle beraber Türk yetim ailelere de yapılacak. Bizler İyilikder olarak mazlum insanların yanında olmaya devam edeceğiz. Paketlerin içinde 5 kg pirinç, mercimek, bulgur, şeker, salça, yağ var. Her paket ortalama 26 kilogram.

Ramazan öncesi mazlumları sevindirmek, onların en azından Ramazanlarını daha güzel geçirmelerini sağlamak istiyoruz. İyilikder olarak Ramazan ayı içerisinde yardımlarımız devam edecek. Her yıl yaptığımız gibi 15 bin çocuğa bayramlık kıyafet dağıtacağız.”