Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder’den 5.000 Paket Gıda Yardımı

İyilikder’den 5.000 Paket Gıda Yardımı

0
İyilikder’den 5.000 Paket Gıda Yardımı

İyilikder Gaziantep Şubesi Suriyeli, Mısırlı, Filistinli ve Türkiye’den ihtiyaç sahiplerine 5.000 adet gıda paketi dağıttı.

İyilikder Gaziantep Şubesi Ramazan’ın son günlerine yaklaştığımız şu günlerde Suriyeli, Mısırlı, Filistinli ve Türkiye’den ihtiyaç sahiplerine 5.000 adet gıda paketi dağıttı. 10 Temmuz Cuma günü İyilikder Yardım Koordinasyon Merkezi depolarından dağıtılan gıda paketleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

 

İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip dağıtım dolayısıyla yaptığı açıklamada; “dün ve bugün olmak üzere 5.000 adet gıda kolisi dağıttık. Bunun 3.500 tanesini burada dağıtırken, geriye kalan 1.500’ünü de Nurdağı, İslahiye ve Oğuzeli’nde dağıtıyoruz. Şimdiye kadar dağıtımını yaptığımız gıda paketlerinin adeti 20 bini buldu. Yardımlarımızı; Kahramanmaraş, Kilis, Nizip, Şanlıurfa, Mardin, Kırıkhan, Reyhanlı ve Akçakale’de dağıttık. Bir çocukta siz giydirin kampanyası kapsamında da 20 bin çocuğu da giyim yardımı yaptık. Bu yardımları Suriyeli ve Türk vatandaşlarına yapıyoruz. Ayrıca Filistinli ve Mısırlı mültecilere de yardım yaptık.” dedi.