Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder’den 375 kişiye kışlık kıyafet yardımı

İyilikder’den 375 kişiye kışlık kıyafet yardımı

0
İyilikder’den 375 kişiye kışlık kıyafet yardımı

İyilikder Adana Temsilciliği ile Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği tarafından çocukların ağırlıkta olduğu 375 kişiye kışlık kıyafet yardımında bulunuldu.

Kış aylarının gelmesiyle birlikte yaşanan olumsuz hava koşullarının mağdur ettiği ihtiyaç sahiplerine Adana'dan yardım eli uzandı.

Uluslararası insani yardım kuruluşu İyilikder'in Adana Temsilciliği ile Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği tarafından ortaklaşa yürütülen ve Türkiye'nin farklı illerinden de büyük rağbet gören "Çocuklar Üşümesin" kampanyası çerçevesinde, çocukların ağırlıkta olduğu 375 kişiye kışlık kıyafet yardımında bulunuldu.  

İki etap şeklinde gerçekleşen dağıtım programlarının ilki 29 Kasım Pazar günü, ikinci etabı ise 13 Aralık Pazar günü yoğun bir katılımla yapıldı. 

"İyilik Konvoyu" organizasyonu ile sabah saatlerinde bir araya gelen dernek gönüllüleri, oluşturdukları araç konvoyuyla toplu şekilde Yüreğir ilçesine bağlı Yunusoğlu ve Solaklı beldelerine giderek çadırlarda zor şartlarda yaşam mücadelesi veren, çoğunluğunu Suriyeli çocukların oluşturduğu 375 kişiye kışlık kıyafet ve insani yaşam malzemesi dağıttılar. 

Yoğun katılımın olduğu yardım organizasyonunda; İyilikder görevlileri tarafından daha önceden belirlenen ve kayıt altına alınan ailelere kışlık kıyafetlerin olduğu paketler verildi. Çadırları ziyaret ederek onlarla yakından ilgilenen yardımseverlerden hediyelerini alan çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.

İyilikder Adana Temsilcisi Ramazan Bulut, varolan olumsuz tabloya insani ve vicdani olarak kayıtsız kalamayacaklarını belirterek basın mensuplarını konu hakkında bilgilendirdi. Bulut yaptığı açıklamada, “bu ve buna benzer projeler geliştirerek, her daim ihtiyaç sahibi kimselerin yanlarında olacaklarını” dile getirdi.

Faaliyet alanlarını sadece Adana il sınırlı tutmadıklarını da söyleyen Bulut, Kızılay ile ortaklaşa şehir dışı ve yurtdışına yönelik yardım organizasyonlarından da bahsetti. “Çocuklar Üşümesin” kampanyasının devam ettiğini belirten İyilikder Adana Temsilcisi Bulut, yardım programlarının artarak ve çeşitlenerek devam edeceğini söyledi. Program, çocuklara yapılan ikramların ardından sona erdi.