Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder’den 210 Aileye Kıyafet Yardımı

İyilikder’den 210 Aileye Kıyafet Yardımı

0
İyilikder’den 210 Aileye Kıyafet Yardımı

İyilikder, Gaziantep’te yaşayan 210 ihtiyaç sahibi aileye kıyafet yardımında bulundu.

Yaklaşan soğuk kış ayları öncesi Gaziantep’te yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere İyilikder ve Bülbülzade Vakfı tarafından kıyafet yardımında bulunuldu. 22-23 Kasım tarihlerinde iki gün süren yardım organizasyonunda Gaziantep’te yaşayan dul ve yetimi olan ailelere öncelik verildi. Derneğin Karagöz caddesinde bulunan Yardım Koordinasyon Merkezine gelen aileler ihtiyaçlarına göre kıyafet seçmenin mutluluğunu yaşadılar.

Yardımlarla ilgili bir açıklama yapan Bülbülzade Vakfı Yardım Komisyonu üyesi Meryem Yılmaz 2004 yılından beri Gaziantep’te yardım yaptıklarını belirterek; “Yardım Komisyonu olarak geçen yıl itibari ile 50 bin kişiye yardım ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yardımlarımızın ana ayağını Ramazan ayında ve Kurban Bayramı öncesinde yaptığımız yardımlar oluşturuyor. Bunun yanında üç aylarda ve ortalama ayda bir olmak üzere yaptığımız yardımlar var. Yardımlarımızın toplumun her kesimine ulaşması için bütün okullara 5’er öğrenci kontenjanı verdik. Yine ilimizdeki tüm imam hatiplere ve STK’lara 3’er aile kontenjanı, basın mensuplarına da 2’şer aile kontenjanı verdik. Yardımlardan önce yardım alacak aileleri evlerine giderek ziyaret edip ihtiyaçlarını tespit ediyoruz. Daha sonra yardım merkezimizden yardım alacağı tarih ve saati bildirerek ailemize randevu veriyoruz. Bu sayede yardım merkezimizin önünde izdiham olmasını önlemiş oluyoruz. Yardım merkezimize gelen aileler kendilerini alışveriş merkezlerinde alışveriş yaparmışçasına rahat bir ortamda istedikleri kıyafetleri seçerek alabiliyorlar.”dedi.

Vakıf olarak sadece yardım yapmadıklarını anlatan Yılmaz; “Ailelerimize sadece maddi yardım yaparak onları bırakmıyoruz. Çocuklarını Akademik Başarıyı Destekleme Projesi kapsamında eğitime alıyoruz. Ebeveynleri ise aile eğitim programlarımıza davet ederek eğitime alıyoruz. Bu şekilde eğitim ile yardımı ayırmadan birlikte yürütmüş oluyoruz.” diye konuştu.

Yaptıkları yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşması için iki grubun büyük katkısı olduğunu belirten Yılmaz; “Bu gruplardan birincisi hayırsever esnafımız, ikincisi de bu yardımları ailelere ulaştıran gönüllü çalışanlarımızdır. Hayırsever esnafımız fitresini, zekatını, infakını vakfımıza göndererek ihtiyaç sahipleri yararına kullanılmasını istiyorlar. Gönüllü çalışanlarımız da hiçbir karşılık beklemeden bu yardımları ailelere ulaştırmak için çalışıyorlar. Yardımlara katkıda bulunan herkese teşekkürü bir borç biliyoruz.” dedi.