Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder Zeytinburnu Kadın Temsilciliğinden Tanıtım Kahvaltısı

İyilikder Zeytinburnu Kadın Temsilciliğinden Tanıtım Kahvaltısı

0
İyilikder Zeytinburnu Kadın Temsilciliğinden Tanıtım Kahvaltısı

İyilikder Zeytinburnu kadın temsilciliği 12 Şubat 2018 Pazartesi günü kahvaltı programı düzenleyerek projeleriyle ilgili tanıtım yaptı.

İyilikder kadın çalışmaları ve proje koordinatörü İpek Aysel Alpcan ve bağış birimi sorumlusu Mizgin Gülümser‘in katıldığı program Zeytinburnu İyilikder kadın temsilcisi Mukadder Aksoy Tunç’un selamlama konuşmasıyla başladı.

Tunç konuşmasında “Zeytinburnu’nda İyilikder olarak yapacağımız çalışmaların ilkine bugün bismillah diyerek başlıyoruz. Bu, ilk organizasyonumuz. Heyecanlıyız, çalışmalarımızın devamı siz gönüllülerimizin vesilesiyle gelecektir” dedi.

Tunç’un konuşmasının ardından İyilikder tanıtım filmi izlendi. Daha sonra İpek Aysel Alpcan İyilikder çalışmaları hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Alpcan sunumunda şunları dile getirdi: “Tüm teknolojik gelişmelere, sanayi verimliliğin arttırılmasına rağmen dünyada 1 milyar insan hiç geliri olmadığı için açlık çekiyor. 3 milyar civarında insan günde 2 doların altında gelirle geçimini sağlamaya çalışıyor. Tüm bu olumsuzluklar çok rahat bir şekilde giderilebilir. Her bir ferdin mutlu olduğu, açlık, yoksulluk ve sefaletin bulunmadığı bir dünya, iyilik duygusu, adalet bilinci, yardımlaşma ve dayanışma ilkeleri sayesinde sağlanabilir.

İyilikder ailesi olarak 2009 yılından bu yana ulusal, uluslararası sahada çalışmalarımıza ve yardım faaliyetlerimize siz iyilik elçilerimiz vesilesiyle devam etmekteyiz. İyilikder’in temel projeleri olan kardeş aile, yetim, bir öğrenci de sen okut, Suriye iyilik okulları, su kuyusu, süt keçisi, acil yardımlar, gıda bankacılığı, kumanyamda iyilik var, kurban, ramazan organizasyonları, külliye ve mescid inşaaları, adak akika şükür kurbanları ile sahada faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

71 temsilciliğimiz ve İstanbul özelinde 15 semtte aktif olarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Amacımız iyiliği yeryüzünde hâkim kılmaktır. Bu güzel organizasyonda emeği geçen Mukadder Hanım nezdinde değerli ekibine teşekkürlerimizi sunuyorum, bereketli olsun.”

Alpcan ayrıca, “Web sitemiz aracılığıyla tüm güncel kampanyalara ulaşılabileceği gibi bağış kanalları ile gönüllülük faaliyetleri hakkında da bilgi alınabileceğini” sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.