Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder yetimleri sevindirmeye devam ediyor

İyilikder yetimleri sevindirmeye devam ediyor

0
İyilikder yetimleri sevindirmeye devam ediyor

İyilikder Gaziantep Şubesi, Avrupa Yardım Vakfı işbirliği ile her ay 162 yetim aileye düzenli olarak gıda yardımında bulunuyor.

İyilikder Gaziantep Şubesi, Avrupa Yardım Vakfı işbirliği ile her ay 162 yetim aileye düzenli olarak gıda yardımı yapıyor.

50 Suriyeli yetim aile ve 12 kardeş aileden oluşan toplam 162 ihtiyaç sahibi aileye Avrupa Yardım Vakfı’nın sponsorluğunda gıda yardımı yapılıyor.

Bu ayki yardımlar 8 Aralık Salı günü Mütercim Asım Sosyal Tesisi’nde yapıldı. Ailelere içerisinde 5 kg pirinç, 5 kg makarna, 5 kg şeker, 5 kg bulgur, 5 kg yağ ve 3 kg mercimek bulunan gıda kolileri dağıtıldı.

Ayrıca, İyilikder Gaziantep Şubesi ve Uzat Elini Derneği işbirliği ile 72 yetim çocuğa mont dağıtımı yapıldı. Yardımlar 8 Aralık Salı günü İyilikder Yardım Koordinasyon Merkezine aileleri ile gelen yetim çocuklara verildi.

Kış aylarının kendini iyiden iyiye hissettirdiği şu günlerde yeni montlarına kavuşan yetimlerin mutlulukları yüzlerinden okunuyordu.

İyilikder Gaziantep Şubesinden yapılan açıklamaya göre yardım çalışmalarının ileriki günlerde artarak devam edeceği bildirildi.