Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder Yetim Aileleri Evlerinde Ziyaret Etti

İyilikder Yetim Aileleri Evlerinde Ziyaret Etti

0
İyilikder Yetim Aileleri Evlerinde Ziyaret Etti

İyilikder Gaziantep Şubesi olarak, düzenli yardım yaptığımız ailelerimize periyodik aralıklarla ziyaret düzenliyoruz.

İyilikder Gaziantep Şubesi olarak, düzenli yardım yaptığımız ailelerimize periyodik aralıklarla ziyaret düzenliyoruz.

Komisyonumuzun hiyerarşik işleyişi gereği; yapılacak yardımlar için ürün temini, stokların tasnifi ve barkotlanması, ihtiyaç sahibi ailelerin tespiti ve kaydı, yetimlerin ve yetim annelerinin eğitimi… gibi bir çok birimde görev paylaşımıyla faaliyetlerimizi yürütmekteyiz. Sürekli aynı birimde görev yapmanın zamanla sıradanlaşmaya sebebiyet vermesine engel olmak ve yetim kardeşlerimizle doğrudan yürek teması kurmak için komisyon üyelerinin tamamının katıldığı ayda bir yetim ailelerine yönelik ziyaret düzenlemeyi yıllık faaliyet planımıza dâhil ettik.

Kasım ayı içerisinde bu doğrultuda yedi ailemize ziyaret düzenledik, onların dertlerini dinledik. İki çocuk sahibi annemizin Emine Köse'yi sıvasız, kapısı eksik, mutfak dolabı olmayan evinde bulduk. Annemizin 55 günlük eksiklik sebebiyle üç yıl önce kaybettiği eşinin sigortasından faydalanamıyor. Kendisi kısmi görme engeli ve ciddi sağlık sorunları sebebiyle çalışamıyor. Biri yatılı iki lise öğrencisine sahip annemize 'bizden bir talebiniz olsaydı ne isterdiniz?' dedik. Kendisine yakışacak bir talepte bulundu, kızı için servis desteği istedi. Aile ziyaretine bizimle birlikte katılan kıymetli bir esnafımız yıllık servis ücretini üstlendi. Ayrıca yetim ailemizin evinin sıvası ve eksik kapılarının tamamlanması için hayırsever esnaf kardeşlerimiz harekete geçtiler. Lise öğrencisi kızımızı 'gelecek için değer üretmede ben de varım' demesi için gençlik çalışmamıza dâhil ettik.

Bir diğer annemiz ikisi lise, biri ortaokula giden üç kız evlada sahipti. Yedi yıldır vakfımızın yardım ve eğitim çalışmalarından istifade eden annemizin moral değerleri oldukça yüksekti. Özellikle yavrularının gençlik çalışmalarından istifade etmelerinden duyduğu memnuniyeti anlatırken gözlerindeki ışıltı görmeye değerdi. Onun en büyük sıkıntısı oturdukları kendilerine ait olan evin çevresinin tekin olmayışıydı. Annemizin sağlığı yerinde, çalışmak istiyor ancak yavrularına gelebilecek zarar semtinden uzaklaşmasına engel oluyor. Kendisi yaz döneminde kızlarıyla birlikte çalışabileceği iş bağlantısı kurarak ziyaretimizi tamamladık.

Her iki annemizin de imkânlarını zorlayarak yetim annelerine verilen sohbetlere şartlarını zorlayarak katılmaları takdire şayandı.

Diğer ekiplerimizde kendi maceralarıyla ziyaretlerini tamamladılar.

Tüm Galeriyi Görüntülemek için Tıklayınız…