İyilikder Yardımları Türkiye Genelinde Sürüyor!

0
305

Isparta, İstanbul, Elazığ ve Elbistan’da ihtiyaç sahiplerine yönelik İyilikder yardımları hız kesmeden devam ediyor.

İyilikder’in kış kampanyası kapsamında Isparta’daki ihtiyaç sahibi yetim çocuklara yönelik giyim yardımları devam ediyor.

Isparta Temsilciliği tarafından kış başından bu yana giydirilen yüzlerce çocuktan sonra şimdi de 180 yetim hayırsever bağışçıların yardımıyla iyilikle ısınmış oldu.

25 iyilik gönüllüsünün desteğiyle ulaşılan ihtiyaç sahibi aileler araçlarla evlerinden alınarak beğendikleri kıyafetleri seçmek üzere anlaşmalı mağazaya götürüldü.

Aileler ve çocukları ihtiyaçları olan giyimlerini aldıktan sonra yeniden İyilikder gönüllüleri tarafından evlerine bırakıldılar. Yeni kıyafetlerine kavuşan ihtiyaç sahibi ailelerle İyilikder gönüllüleri arasında duygusal anlar yaşandı.

İyilikder Isparta Temsilcisi Ramazan Toker yaptığı açıklamada yardımların kış sonuna kadar devam edeceğini belirtti.

İstanbul’da Kardeş Aile Yardımı Devam Ediyor

İstanbul genelinde İyilikder Temsilcilikleri tarafından yürütülen yardım çalışmaları ve kardeş aile ziyaretleri kapsamında Anadolu yakası Maltepe, Tuzla, Ataşehir, Ümraniye ve Pendik’te rutin olarak her ay kardeş ailelere gıda yardımı ulaştırılmaya devam ediliyor.

Şubat ayında Maltepe’deki ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi ile birlikte çocuklara mont yardımı yapıldı.

Gıda yardımları ile aylık ihtiyaçları karşılanan ailelerin mutfak masrafları hafifletilmiş oluyor. Ayrıca yapılan ziyaretlerle kardeş ailelerin hatırları alınıyor.

Elazığ İyilik Gönüllülerinden Afrika’ya Can Suyu

Afrika’daki su sorununun çözümüne katkı sağlamak adına Nijer’de su kuyusu açtırmak üzere İyilikder Elazığ Temsilciliği ve gönüllüleri tarafından kermes düzenlendi.

Kadın çalışmaları Elazığ sorumlusu Asuman Sevinç koordinesinde gönüllüler el işi ve yiyeceklere dair tüm hünerlerini Ab-ı Hayat Vakfında açtıkları kermeste Afrikalı ihtiyaç sahipleri yararına ortaya koydular. Katılımın yoğun olduğu kermeste bayan gönüllülerin maharetleri övgüye değerdi.

İyilikder Elazığ Temsilciliği ve bayan gönüllülerin gayretleriyle gerçekleştirilen kermesten elde edilen gelirle Afrika’da su kuyusu açılacak. Böylece her gün onlarca kilometre yol yürüyen insanlara can suyu ulaştırılmış olacak.

Elbistan Temsilciliğinden Eğitime Tam Destek

İyilikder Kahramanmaraş Elbistan Temsilciliğinin koordinesinde gönüllüler atkı, şal ve çocuklara yönelik amigurumi (bebek) oyuncak örüp satarak Suriye İyilik Okullarına destekte bulundu.

İyilikder Elbistan Temsilciliğinin düzenlediği “İlmekler İyilik Örsün” projesi kapsamında İyilikder ve Akkadder hanım gönülleri, İyilikder Kadın Çalışmaları Elbistan Koordinatörü Fazilet Sevinç öncülüğünde örgü grupları kurdular.

Bu grupların ördüğü el işi ürünler satılarak geliri Suriye İyilik Okulları projesine bağışlandı. Eğitimden mahrum kalan binlerce çocuk Suriye İyilik Okulları ile eğitim imkânına kavuşuyor.

Elbistan’da İyilik Yayılmaya Devam Ediyor

İyilikder Elbistan Temsilciliği yetim, kardeş aile ve süt keçisi projelerine desteklerini arttırarak sürdürüyor.

Elbistan Temsilciliği koordinesinde, Yıldız İlköğretim Okulu öğrencileri biriktirdikleri harçlıklarıyla tespiti daha önceden yapılmış 50 aileye gıda yardımı yapılmasına vesile oldu.

Yapılan yardımlarla mutfak ihtiyaçları karşılanan ailelerin gıda kolileri liseli gönüllü öğrencilerin katkılarıyla teslim edildi. Aynı zamanda 3 muhacir ailenin de ev eşyası ihtiyacı karşılandı.

Diğer yandan Elbistan Temsilciliğine başvuru yapan yetim bir kızın yuva kurması için çeyiz yardımı yapan İyilikder bölgede aile ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor.

Ayrıca Ocak ayında gerçekleştirilen ve 960 süt keçisi dağıtımı sağlanan 7. etap Afrika süt keçisi projesine destek amacıyla seyahate katılan Elbistan Temsilcisi Akif Pak, Burkina Faso seyahati izlenimlerini içeren bir sunum gerçekleştirdi. Yoğun katılımın olduğu sunum oldukça ilgi gördü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz