İyilikder Yardımları Hız Kesmeden Devam Ediyor

0
184

İyilikder Kayseri, Payas, Doğubeyazıt ve Kilis’te hız kesmeden ihtiyaç sahiplerine yönelik yardımlara devam ediyor.

İyilikder Kayseri Temsilciliği, kardeş aile yardımlarına hız kesmeden devam ediyor. İyilik gönüllüsü hanımların açtıkları mantılar satılarak erzak yardımlarına destek sağlandı.

Gönüllü hanımlar bir araya gelerek 40 kilogramı aşkın mantı açtı. Satılan mantılar ile gıda kolisi yardımlarına devam eden İyilikder Kayseri Temsilciliği, öğrencilerle beraber ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolilerini teslim etti.

Hatay Payas Temsilciliğinden Eğitim Yardımı

Kardeş okul projesi kapsamında 125. Yıl İlkokulu’na bir ziyaret gerçekleştiren İyilikder Hatay Payas Temsilciliği öğrencilere eğitim desteği sağladı.

Körfez Derneği ve Payas Kadın Çalışmaları Koordinatörü Gurbet Akkutlu’nun birlikte yürüttükleri proje kapsamında 125. Yıl İlkokulu’na kitap, kırtasiye ve ekipman yardımı yapıldı.

Kitap ihtiyacı olduğu yönünde okulca bilgi verilen Hatay Payas Temsilciliği, Evde Karakter Eğitimi Birimi ile ortaklaşa çalışarak kitap toplama kampanyası başlatmıştı. Bu sayede toplanan 500 kitap ve muhtelif kırtasiye malzemesi okul yetkililerine teslim edildi.

Ağrı’da Kardeş Aile Ziyaretleri Devam Ediyor

İyilikder Ağrı Doğubayazıt Temsilciliği, zor durumdaki kardeş ailelere ulaşmaya devam ediyor.

Her ay düzenli yardım faaliyeti ve yetim ziyaretleri gerçekleştiren İyilikder Ağrı Doğubeyazıt Temsilciliği, kardeş aile ziyaretleri kapsamında önceden belirlenen ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret etti.

Ziyaret edilen ailelere temel gıda maddelerinden oluşan erzak kolisi dağıtımının yanı sıra yetimlere kıyafet yardımı da ulaştırıldı.

Malatya’dan Kilis’e İyilik Köprüsü

İyilikder Malatya Temsilciliği, Kilis’te bulunan ihtiyaç sahibi ailelere ulaştı.

Kilis Temsilciliği işbirliğiyle gerçekleşen faaliyette Malatya Temsilciliği gönüllüleri; 280 gıda kolisi, 1000 süt, çocuk ve bayan giyim yardımlarının yanı sıra temizlik malzemesi ve 4000 TL. değerinde nakit dağıtımı gerçekleştirdi. Dağıtım, Kilis’in muhtelif mahallerinde tespiti önceden yapılmış ailelere yönelik yapıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz