Ana Sayfa Kuruluşlar İyilikder ve Ufuk-Der, Yetimleri Sevindirdi

İyilikder ve Ufuk-Der, Yetimleri Sevindirdi

0
İyilikder ve Ufuk-Der, Yetimleri Sevindirdi

İyilikder Reyhanlı Temsilciliği ve Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği, yetim giydirme programı düzenledi.

Daha önce “Dünya Yetimler Günü” programı çerçevesinde yetimleri iftar programında ağırlayan İyilikder Reyhanlı Temsilciliği ile Reyhanlı Ufuk-Der, bu defa “Bir Yetim de Sen Giydir” kampanyasıyla yetimlere yeni bayramlık kıyafetler alarak onları sevindirdi.

Yetimlerin, anlaşmalı özel bir mağazadan kendi elleriyle seçerek kıyafetlerini almakta olduğunu belirten İyilikder Reyhanlı Temsilcisi Serdar Çift şöyle konuştu:

“Bugün burada Suriye’deki savaşın yetim ve öksüz bıraktığı, anne veyahut baba sevgi ve ilgisinden mahrum Suriyeli yetimleri giydiriyoruz. Bayramlık ayakkabı ve kıyafetler ile yetimlerin hem ihtiyaçlarını karşılamaya hem de onları sevindirip asla yalnız olmadıklarını onlara hissettirmeye gayret ediyoruz. 150’si Suriyeli, 50’si Reyhanlılı olmak üzere toplam 200 yetimi giydirmek için ‘Bir Yetimi de Sen Giydir’ kampanyasını başlattık.”

Reyhanlı Ufuk-Der adına konuşan Mustafa Şanverdi ise, duyarlılık ve katılımlarından dolayı AK Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi ve diğer misafirlere teşekkür etti.

2013 yılında İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından 15 Ramazanın “Dünya Yetimler Günü” ilan  edildiğini vurgulayan Mustafa Şanverdi şunları dile getirdi:

“Suriye’deki savaşın, doğal afetlerin, yoksulluk ve hastalıkların sahipsiz, yetim ve öksüz bıraktığı çocuklar, biz Müslümanlara birer peygamber emaneti ve vasiyetidir. Yetimlerin hem maddî hem manevî ihtiyaçlarını gücümüz nispetinde gidermekten sorumluyuz. Ramazan dolayısıyla yetimlerle önce iftar yaptık. Şimdi de onlara yeni kıyafet ve ayakkabılar temin ederek erken bayram yapmalarına vesile oluyoruz. Bugün İyilikder işbirliğinde 200 yetimin ilk grubunu giydirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”

“Bir Yetim de Sen Giydir” sloganıyla başlatılan kampanyanın hayırseverlerin destek ve yardımlarıyla devam edeceği bildirildi.