Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder ve Sempati Kolejinden Yemen’e Yardım Eli

İyilikder ve Sempati Kolejinden Yemen’e Yardım Eli

0
İyilikder ve Sempati Kolejinden Yemen’e Yardım Eli

İyilikder ve Sempati Koleji, Yemen’e yardım kampanyası kapsamında nakdi yardım toplamak amacıyla gıda kermesi düzenledi.

İyilikder Gaziantep Şubesi ve Sempati Koleji Okul Aile Birliği tarafından Yemen’e yardım kampanyası kapsamında nakdi yardım toplamak amacıyla gıda kermesi düzenledi.

26 Aralık Çarşamba günü Sempati Koleji avlusunda düzenlenen gıda kermesinde Sempati Koleji Okul Aile Birliğinden öğrenci velilerinin hazırladığı yöresel yemekler geliri Yemen’e bağışlanmak üzere öğrenciler tarafından satıldı. Gıda kermesine öğrenci velileri, öğretmenler, öğrenciler ve yöre eşrafı büyük ilgi gösterdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sempati Koleji Anadolu ve Fen Lisesi Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Albayram; “Okul Aile Birliğimizin ve öğrencilerimizin bu etkinliğe katılması bizi çok mutlu etti. Burnumuzun dibindeki bir yerde çocuklar açıktan ölürken buna bizim duyarsız kalmamız söz konusu olamazdı. Gençlerimizin, çocuklarımızın buna duyarlılık göstermesi bizi gerçekten mutlu etti” dedi.

Sempati Koleji Müdürü Sema Öğücü de; “Sempati Koleji Anadolu ve Fen Lisesi olarak, İyilikder, Büyükşehir Belediyesi ve Şehitkâmil Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz Yemen’e yardım kermesimizi gerçekleştirdik. Bizi bu organizasyonun içinde bulunduran tüm paydaşlarımıza, okul aile birliğimize, öğrencilerimize, ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Okul sadece akademik bir kurum değil, aydı zamanda çocukların manevi duygularla doldurulması gereken bir yer olduğunu düşündüğümüz için bu etkinliğin içinde olmaktan son derece mutluyuz” dedi.

İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik ise; “Bu manzarayı gördüğümüzde gerçekten duygulanıyoruz. Bizim insanımızın merhameti, bizim insanımızın duyarlılığı, bizim gençlerimizin yapacakları çok işler olduğunu bize gösterdi. Bu ortamı bize sağladığından dolayı Sempati Koleji Anadolu ve Fen Lisesi yönetimine ve Okul Aile Birliğine teşekkür ediyoruz” dedi.

Gıda kermesi sonunda toplanan nakdi yardımlar Yemen’e ulaştırılmak üzere İyilikder’e teslim edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.